Auto Parts Logo
Yazdır

EAS Akü yolların krallarıyla buluştu

EAS Akü yolların krallarıyla buluştu

‘Yolların kralına Akülerin Kralı EAS yakışır’ sloganıyla yola çıkan EAS Akü, sürücülerin keyifle vakit geçirdikleri bir roadshow düzenledi. Nisan ayı boyunca sekiz ilde gerçekleştirilen EAS Roadshow’a yaklaşık 4 bin 500 kişi katıldı.

Türkiye’nin öncü kurumlarından İnci Holding ile dünya akü devi GS Yuasa’nın ortaklığıyla yoluna devam eden İnci GS Yuasa A.Ş., güçlü markalarından EAS ile sürücülerin yanında olmaya devam ediyor. Nisan ayı boyunca Adapazarı, Antalya, Konya, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa ve İstanbul şehirlerinde özellikle uzun yol sürücüleriyle bir araya gelen EAS Akü, sürücüler için eğlenceli aktiviteler düzenledi. Roadshow kapsamında kurulan etkinlik alanında sürücüler çeşitli oyunlar, masaj koltuğu, EAS Kral Tahtı ile keyifli vakit geçirirken EAS Akü ürün portföyü ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi alma fırsatı da yakaladı.

Sürücülerle birlikte vakit geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren İnci GS Yuasa Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım, “Uzun ve yorucu yol koşullarının başarıyla üstesinden gelen sürücülerimiz bizim için yolların kralıdır. Akülerin kralı olan EAS markamızla her fırsatta yolların krallarıyla bir araya gelmeye büyük önem veriyoruz. Türkiye genelinde sürücülerimizle birlikte hoş vakit geçirmek üzere roadshowumuzu düzenledik. Bu vesileyle, onların beklentilerini anlama ve ilerleyen dönemlerde ürün portföyümüz ve hizmetlerimiz ile ilgili gelişim noktalarını tespit etme imkanı da yakalıyoruz” dedi.

 

Sürücüler tahta oturdu

EAS Roadshow’un en çok ilgi çeken aktivitesi EAS Kral Tahtı oldu. Sürücüler özel olarak tasarlanan kral tahtına oturarak fotoğraflarını çektirdi ve bu fotoğrafları #EASlakralbenim hastagi ile sosyal medya üzerinden paylaştı. Kral pozu veren sürücüler, paylaşım yaparak çeşitli hediyelerin de sahibi oldu.

 

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden  İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 2014 yılında bir önceki yıla göre 17 sıra birden yükselerek  ‘sektörünün ihracat lideri’ ünvanını korumuştur. 2014 yılında da her yıl olduğu gibi çok sayıda ödüle layık görülen İnci Akü, Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde ilk 100 arasında marka değerini arttırarak yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400  şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden, sektörünün en değerli akü markası İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Manisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde  80 ana bayi, 150 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 210 yetkilendirilmiş  servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.