Auto Parts Logo
Yazdır

MOTUL Superbike Dünya Şampiyonası’nda Sezon Yarılandı

MOTUL Superbike Dünya Şampiyonası’nda Sezon Yarılandı

Motul’un uluslararası pazarlama stratejisinin yanı sıra, ürünlerle ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarının bir parçasını oluşturan motosporları organizasyonlarından MOTUL Superbike Dünya Şampiyonası, tüm hızı ile devam ediyor.


Motul Superbike, motosiklet severler için önemli şampiyonalarından biri. Dünyanın önde gelen motosiklet üreticilerinin en son ve ileri teknoloji modellerinin yarıştığı şampiyona 13 farklı ülkede düzenleniyor. 2016 sezonu Avustralya’da düzenlenen ilk yarış ile başladı. Thai, Aragon, Hollanda, İtalya ve Malezya’da yapılan yarışların ardından sezonun ortasına gelindi. Bir sonraki yarış 27-29 Mayıs tarihlerinde İngiltere’nin Donington Pisti’nde koşulacak. 


Motul Superbike’da ilk altı yarış sonunda 257 puan ile liderlik kürsüsünde Kawasaki ZX-10R sürücüsü Jonathan Rea yer alıyor. Ducati Panigale R sürücüsü Chaz Davies 215 puanla ikinci sırada. Yine Kawasaki ZX-10R ile yarışan Tom Sykes üçüncü sırada ve puanı 187. Honda, BMW, MV Agusta, Yamaha, Aprilla gibi önemli markaların 1000 cc  4 zamanlı ve 1200cc çift zamanlı motorlarının oluşturduğu gridde 26 sürücü ter döküyor. 


Aynı hafta sonu koşulan, Motul Supersport Şampiyonası’nda Türk sporcular da yer alıyor. Kenan Sofuoğlu’nun birinci sırada sezonu sürdürdüğü Süpersport’ta 600cc 4 zamanlı ve  850cc 2zamanlı motorsikletler yarışıyor. Kenan Sofuoğlu, Kawasaki ZX-6R ile yarıştığı şampiyonada 96 puan ile ilk sırada. En yakın rakibi aynı motorsikletle yarışan Randy Krummenacher ve puanı 79. Üçüncü sıradaki MV Agusta sürücüsü Jules Cluzel ise 67 puanda. 


Ayrıca Superstock100 serisinde Türkiye'yi  Toprak Razgatlıoğlu temsil ederken, genç yetenekler Harun Çabuk, Rodi Pak ve Furkam Ertılmaz da Motul Superbike haftasonunda European Junior Cup’da Türkiye adına yarışıyorlar. 


Motul’un teknoloji partneri ve ana sponsoru olduğu Motul Superbike Şampiyonası kalan sezonda yine çok rekabetçi ve izleyenler için heyecan verici geçecek. Sürücüler arkalarında sürekli, güvenilir ve üstün performanslı Motul yağlarının olduğunu bilerek liderlik için yarışacaklar.