Auto Parts Logo
Yazdır

Simkan Otomotiv A.Ş. 24 Saat Projesinin İkinci Büyük Adımını Attı

Simkan Otomotiv A.Ş.  24 Saat Projesinin İkinci Büyük Adımını Attı

2016 yılı başında önemli bir yatırımla İstanbul’da bulunan ana deposunu yeni depolama alanına taşıyan Simkan Otomotiv A.Ş. modern alt yapısı ile depolama kapasitesini %100 artırmıştı, Türkiye’nin her noktasına 24 saatte ürün teslimi mottosu ile yatırımlarına hız veren firma Ankara’ya ikinci büyük yatırımını yaparak Şaşmaz Sanayi Sitesinde yeni bir lojistik merkez oluşturdu. Ürün çeşitliliği sayısını ve hizmet kalitesini geliştirmeyi amaçlayan şirket yıl sonuna kadar ülkenin her yerine aynı standart ve kalitede hizmet vermeyi planlıyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Simkan Otomotiv A.Ş. Lojistik Operasyonlar Direktörü Cem Ardos, “Yedek parça sektöründe hizmet, iki temele dayanmaktadır: İhtiyaç doğduğu anda talebi karşılayabilmek, yani bulunabilirlik ve doğru parçayı doğru adrese en kısa süre de teslim edebilmek. Türkiye’de gelişen depolama sistemleri ve kargo sektörü ile artık hizmet kalitesi de yükseliyor. Biz de bu konuda ciddi yatırımlar gerçekleştirmekteyiz. 2016 yılı lojistik ve depolama yatırımlarımız ile daha fazla bölgeye daha hızlı hizmet vermeyi amaçlıyoruz.  Şu anda Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde depolama ve lojistik merkezleri oluşturmuş bulunmaktayız. Ana depomuzun kapasitesini 2 kata çıkaran bir yatırımımız oldu, ayrıca Ankara lojistik merkezimizi de tam kapasite ile geçen ay itibariyle çalıştırmaya başladık.

Güçlü bir ERP altyapısı ile toplamda 24 bin aktif stoku yönetiyoruz ki iş ortaklarımız bize bir talep yarattıklarında, bu talebi yüzde 100 müşteri memnuniyeti ile karşılayıp araç sahiplerinin araçlarına en kısa sürede kavuşmalarını sağlayabilelim ”dedi.