admog sosyal sorumluluk projesi etiketli haberler

Türkiye’de 400’ü aşkın üyesi ile Türk otomotiv tedarik sanayinin tek temsilcisi olan Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), 41. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. TC. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ın da katıldığı toplantının açılışında konuşan TAYSAD Başkanı Alper Kanca, otomotiv sektörünün dönüşümün eşiğinde olduğuna dikkat çekti.  

Taşıt Araçları ve Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından hayata geçirilen ADMOG (Atma Değerlendir Meslek Okullarını Güçlendir) Projesi ile 64 ile ulaşıldı. Hedef ise 2016 sonuna kadar 81 ile ulaşmak. Endüstri meslek liselerinde uygulamalı eğitim için ihtiyaç duyulan araç ve gereçlerin yetersizliğine dikkat çeken TAYSAD Yönetim Kurulu Üyesi ve ADMOG Proje Lideri Naci Faydasıçok, sanayide çalışacak insan kaynağı yetiştirmenin ülkenin geleceği açısından önemli olduğunun altını çizdi.

TAYSAD’ın Sosyal Sorumluluk Projesi ADMOG hakkında bilgiler veren Has Çelik Yönetim Kurulu Başkanı ve ADMOG Takım Lideri Adnan Naci FAYDASIÇOK, "Bizler sanayicileriz, değer yaratan insanlarız. Bu değeri oluştururken de bazı kaynaklar kullanıyoruz. İnsan Kaynağı ve yetişmiş iş gücü bugün fabrika kurmak için gerekli en önemli kaynakların başında gelmektedir. Sanayimizin işgücü kaynağı Endüstri Meslek Liselerimizdir. Türkiye’de irili ufaklı birçok EML var; var ama inanın Anadoludaki bir çok EML’de alet edavatsızlıktan eğitimler sadece teorik verilmektedir. Eline mikrometre almadan mezun olan öğrenciler var. Tıpkı kadavra görmemiş tıp fakültesi öğrencileri gibi sanayiye geliyorlar. İşte ADMOG Projesi bu gidişata çare olması amacıyla TAYSAD tarafından düşünülmüş bir projedir” dedi.