Aftermarket Konferansı etiketli haberler

Otomotiv endüstrisi, bu yıl 11’incisi düzenlenen Aftermarket Konferansı’nda bir araya geliyor. Sektörünün satış sonrası ürün ve hizmetler konusunda tek organizasyonu olan Aftermarket Konferansı’nda otomotiv endüstrisindeki yenilikler, yaklaşan fırsatlar ve sorunlar hem global hem de ulusal ölçekte mercek altına alınacak. Küresel pazarlardaki yeni fırsatların alanında uzman isimler tarafından inceleneceği organizasyon, 27-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında video konferans olarak gerçekleştirilecek.

Bu yıl 8’inci kez düzenlenen “Aftermarket Konferansı” alanında uzman konuşmacıları ve çok sayıda davetliyi ağırladı. Konferansın açılış konuşmacılarından TAYSAD Başkanı Alper Kanca, Türk otomotiv tedarik sanayinin küresel Yenileme Pazarı’nda varlığını sürdürebilmesi için sürücüsüz araç teknolojisine göre dönüşmesi gerektiğinin altını çizdi.   

VII. Aftermarket Konferansı’nda konuşan Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Başkanı Alper KANCA, “Bugün itibariyle taşıt araçlarında yaklaşık yüzde 30-40 seviyesinde olan elektronik aksam kullanımı, 2030’larda yüzde 50’nin de üzerine çıkacak. Dolayısıyla özellikle Yenileme Pazarı’nda varlığını sürdürmek isteyen firmalarımız için burada bir fırsat var. O fırsatı kaçırmamak için, yeni teknoloji ve eğilimleri yakından takip etmek gerekiyor” dedi.

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ile Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) işbirliğinde düzenlenen ‘5. Aftermarket Konferansı’nda otomotivde satış sonrası hizmetlerde küresel anlamda daha fazla etkin olma hedeflendi.