Aktaş Holding etiketli haberler

Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş Holding, bu yıl 10’uncu kez kapılarını açan ve otomotiv sektörü profesyonellerinin bir araya gelerek, sektörün bugünü ve geleceğini konuştukları TAYSAD Aftermarket Konferansı’na sponsorluk desteği verdi.  

Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş Holding, son teknoloji ile geliştirdiği ve dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği yenilikçi ürünlerini, sektörün bölgedeki en büyük buluşması olan Automechanika İstanbul Fuarı’nda vitrine çıkardı. Fuar süresince yoğun ilgi gören Aktaş Holding, çok sayıda yeni iş bağlantısına imza atmayı da başardı.  

Aktaş Holding’in 80. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği Gala Yemeği’nde konuşan CEO İskender Ulusay, şirket olarak 2018 yılını hedefledikleri noktanın da üzerinde kapattıklarını belirterek, önümüzdeki 5 yıl içinde 250 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.  

Otomotiv sektörünün global aktörü Aktaş Holding, kurumsal sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında organizasyon yapısını yeniledi.  Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini İskender Ulusay üstlendi.  

Otomotiv, Ulaştırma, Yapı, Yeşil Enerji ve Endüstriyel Ürünler gibi temel iş alanlarının yanında, savunma sanayine ve raylı sistemlere yönelik de özel üretimler yapan Aktaş Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol, sorularımızı yanıtlayarak firmanın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.  

Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş Holding, otomotiv endüstrisinin dünya çapındaki en önemli buluşma adreslerinden biri olan Uluslararası Automechanika İstanbul Fuarı’nda, yeni nesil ürünleri ve geniş ürün gamıyla boy gösteriyor. Aktaş Holding, bu yıl 12’ncisi düzenlenen fuar süresince, çok sayıda yeni iş bağlantısına imza attı.  

Aktaş Holding, şirketin 2017 yılı performansını değerlendirmek ve ileriye dönük yol haritasını çıkarmak üzere gerçekleştirdiği 2018-Stratejik Plan Değerlendirme Toplantısı’nda; aftermarket sektör liderliği, 100'den fazla patent / faydalı model ile bu alanda inovasyon liderliği, AR-GE Merkezi’nin aktif yönetilmesi ve OEM payının yüzde 30 seviyesine ulaştırılması gibi güçlü hedefleri açıkladı.  

Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan ve 100’den fazla ülkeye doğrudan ihracat gerçekleştiren Aktaş Holding, AR-GE öncelikli üretim modeli çerçevesinde, ülkemize ve sektöre katma değer sağlayacak ciddi adımlar atmaya devam ederken, bu alanda Bakanlıktan sevindirici bir haber aldı.  

Aktaş Holding ile Bursa Teknik Üniversitesi ile gerçekleştirilen işbirliği kapsamında; kurumlar arası bilimsel araştırma, eğitim öğretim, uygulama alanlarında ortak çalışmalar yapılarak, üniversite sanayi işbirliğine katkıda bulunmak, teknolojik yenilik alanında AR-GE, inovasyon, tasarım, sistem entegrasyonu, dış ticaret, sertifikasyon gibi rekabeti güçlendirme faaliyetleriyle birlikte de ulusal ve uluslararası fon programlarına yönelik, proje geliştirme ve yürütme konularında, sonuç odaklı çalışmalar yürütülmesi hedefliyor…