alpaslan topçu simkan etiketli haberler

22 Ağustos 2017 tarihinde Simkan Marka Gecesi, Simkan Express noktası DNC OTOMOTİV ev sahipliğinde Bursa Sheraton Otel’de gerçekleşti. Katılımcılar arasında OPTİMAL ve GATES firmalarının temsilcileri de yer aldı. Gecede, Simkan Otomotiv’in Türkiye’de exclusive distribütörü olduğu MAG Germany Markası Simkan Otomotiv Pazarlama Direktörü  Alpaslan TOPÇU tarafından tanıtıldı ve katılımcıların soruları yanıtlandı.  

SİMKAN OTOMOTİV A.Ş., İstanbul Bostancı, İzmir, Antalya, Konya, Adana ve Mersin, Nevşehir, Kahramanmaraş, Bursa’dan sonra Kıbrıs Lefkoşa’da 10’nuncu SİMKAN EXPRESS noktasını açmak için U&A Parts ile anlaştıklarını duyurdu.  

Simkan Otomotiv A.Ş. yedek parça sektöründe bir ilke daha imza attı. Volkswagen Audi grubundaki stok çeşidinden ödün vermeyen Simkan Otomotiv, Bosch Türkiye deposu ile gerçekleştirdiği stok entegrasyonu sayesinde diğer araç gruplarına da hizmet verir duruma geldi. Aynı zamanda öncelik hedeflerinden  biri olan, müşterilerine en kısa zamanda parça tedariği ilkesini bir üst seviyeye taşıdı.  

Dünyanın en çok gelir getiren ilk 20 şirket sıralamasında petrol markalarının ardından ikinciliğe sahip olan otomotiv endüstrisi, her geçen yıl gösterdiği büyüme performansı ile göz alıyor. Tüik (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre,  ülkemizde her gün trafiğe yeni çıkan araç sayısı 3 bin civarında; buna bağlı olarak yedek parça sektöründe her yıl iki haneli büyüme rakamlarıyla devam ediyor. İnsanlar için lüks olmaktan çıkıp zaruret haline gelen otomobil kullanımı aslında bu büyümenin nedenini anlatıyor. Belki de barınma, gıda ve giyimden sonra ertelenemeyen harcama kalemleri arasına giren araç bakımı ve yedek parça ihtiyacı aslında  pazarın ne kadar dinamik ve istikrarlı bir büyüme içinde olduğunu, krizlerden neden etkilenmediğini de açıklıyor.

Simkan Otomotiv A.Ş. Antalyalı dostlarıyla 29 Temmuz akşamı Crowne Plaza Antalya’da marka temsilcilerini buluşturan harika bir akşam yemeği düzenledi. Geceye Alman devirdaim markası GEBA, dünya devi MANN FILTRE, Alman üst segment fren grubunda adını duyurmuş HELLA PAGID, yine aynı şekilde dünya devi olan GATES firmasının marka temsilcileri ve kalite sorumluları katıldı. Ürün sunumları eşliğinde gerçekleşen akşam yemeğine 140 servis ve yedek parçacı müşteri katıldı. Aynı zamanda geceye Simkan Otomotiv A.Ş. nin Fethiye, Isparta, Burdur bölgelerindeki müşterileri de tam kadro yer aldı.