Anadolu Isuzu etiketli haberler

Türkiye’nin lider ticari araç markası Anadolu Isuzu, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma misyonuyla çalışmalarına devam ediyor. Anadolu Isuzu, bu kapsamdaki çalışmalarını ilk kez yayınladığı “Sürdürülebilirlik Raporu” ile kamuoyuyla paylaştı. GRI G4 raporlama standardında hazırlanan raporda, Anadolu Isuzu’nun 2018 yılı çevresel, sosyal ve yönetsel çalışmalarına ayrıntılı olarak yer verildi. Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “Şeffaflığı her adımda gözeterek hayata geçirdiğimiz sürdürülebilirlik projeleriyle Türkiye’nin yanı sıra küresel ekosisteme de katkıda bulunuyoruz” dedi.  

Türkiye’de ticari araçlar konusunda en yaygın servis ağına sahip olan Anadolu Isuzu Yetkili servisleri ve Satış bayileriyle Kıbrıs’ta bir araya geldi. 2019 yılının değerlendirildiği, 2020 hedeflerinin paylaşıldığı toplantıda konuşan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “2020 toparlanma yılı olacak. Talepte artış bekliyoruz” dedi.  

Isuzu Japonya ekibinin, Anadolu Isuzu’nun Türkiye’deki tüm üretim alanlarında yaptığı denetleme ve değerlendirme çalışmaları sonuçlandı. 450 prosedür titizlikle incelenerek, kamyon fabrikası ve D-max hatları için var olan IMM Sertifikası yenilenirken, otobüs fabrikası da ilk kez IMM Sertifikası almaya hak kazandı. Böylece Anadolu Isuzu, Asya kıtası dışında IMM sertifikasına sahip olan tek fabrika oldu.  

Anadolu Isuzu A.Ş., Okul - Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli kapsamında , Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı'na kurduğu Oto Boya Atölyesi yapılan törenle  hizmete girdi. Törene Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Serkan Gür, Anadolu Isuzu A.Ş.  Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bilal Yılmaz,  Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hocaları ve öğrencileri katıldı.  Anadolu Isuzu A.Ş.  Genel Müdürü Tuğrul Arıkan okuyucularımız için yaptığı özel açıklamalarda bu tip projelere devam edeceklerini kaydetti.  

Otomotiv Sanayii Derneği’nin (OSD) 40. yılının kutlandığı görkemli törende otomotiv sanayinin başaktörleri bir araya geldi. Gerçekleştirilen kutlamada OSD başarı ödüllerinin yanı sıra geçmiş OSD başkanlarına şükran plaketleri takdim edildi.

Anadolu Isuzu’nun Manisa’ya ikinci dev teslimatı 9 Şubat Pazartesi günü 46 adet ISUZU D-MAX pick up ve 17 adet otobüs ile gerçekleşti. Modern tasarımları, yüksek güvenlik standartları ve yüksek performanslı motorları ile ISUZU D-MAX pick up ve CITIPORT, VISIGO, NOVO otobüsler Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ilk tercihi oldu. 

Anadolu Isuzu, Busworld Fuarında yeni 12 metrelik toplu ulaşım otobüsü Citiport’un tanıtımını gerçekleştirdi. Citiport’un yanı sıra yeni 9.5 metre  turizm otobüsü Visigo, şehir içi toplu ulaşım  otobüsü Citibus ile Turkuaz, Novo lux ve Novociti modelleri de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Türkiye’nin lider otobüs üreticisi Anadolu Isuzu, 25-26 Aralık 2013 tarihleri arasında düzenlenen Transist 2013 6. Ulaşım Sempozyumu ve Fuarı’nda yeni nesil araçlarını sergiledi.

Dünya’da satış rakamlarıyla rekorları altüst eden Isuzu D-MAX, 2014 yılından itibaren Türkiye’de de üretilecek. Anadolu Isuzu’nun uzun süredir gündeminde olan D-MAX’in Türkiye üretimi projesinin sonuçlandığı ve üretime 2014 Mart ayında başlanacağı açıklandı.