araç bakımı etiketli haberler

Seyir halindeyken yaşanan ani araç arızalanmaları hem araç sahibinin hem de trafikteki diğer sürücülerin can ve mal güvenliğini tehdit eden kötü senaryoların başında geliyor. Araç sürücülerinin bu tarz beklenmedik durumların önüne geçmeleri için bakımlarını düzenli olarak yaptırmaları ve bazı püf noktalara dikkat etmeleri gerekiyor. 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, araç sahiplerine arızalanmaların önüne geçecek ve arıza anında mevcut durumu kolaylaştıracak tavsiyeler sundu.

Brisa’nın araç sahiplerine 360 derece servis sunan hızlı bakım markası Otopratik, bayram öncesi uzun seyahatlere hazırlanan sürücüleri araçlarının kontrol ve bakımlarını yapmaları konusunda uyarıyor. Otopratik uzmanları hem araçları yola hazırlamanın püf noktalarını paylaşıyor hem de direksiyon başında telefon kullanımı gibi kazalara sebep olan alışkanlıklara dikkat çekiyor.  

Soğuk ve bol yağışlı geçen kış mevsiminin ardından baharın gelişiyle havalar ısınıyor; doğa ve yol şartları değişiyor. Kışın yıpratıcı etkilerinden sonra otomobiliniz  bahar bakımına ihtiyaç duyuyor. Hem performans hem de güvenlik açısından otomobilinize yaptıracağınız sağlam bir bahar bakımı şart.

Kış ve bahar aylarında artan yağışlar, ıslak zemin ve görüş mesafesinin azalması sebebiyle trafikte birçok riski de beraberinde getiriyor. Euromaster’ın araç bakımı ve lastik konusunda uzmanları tarafından yapılan açıklamada, ıslak zeminde etkin fren mesafesi için lastiklerin, net görüş için ise sileceklerin trafiğe çıkmadan önce mutlaka kontrol edilmesi gerektiği belirtiliyor.

Türkiye’nin lider, Avrupa’nın yedinci büyük lastik üreticisi Brisa, bayram tatilinde yola çıkacak olan sürücüleri araç kontrollerini yapmaları konusunda uyardı. Kurban Bayramı tatili ve okulların açılış tarihinin aynı zamana denk gelmesiyle şehirlerarası yolculuk yapacak araç yoğunluğunun artacağına ve bakımsız araçların tehdit oluşturacağına dikkat çeken Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, “Aracınızla yola çıkmadan önce aracınızın ve lastiklerinizin bakımını ihmal etmeyin” dedi.

Lastik ve araç bakımında uzman çözümler sunan Euromaster, bayram tatiline çıkacakları araç bakımlarını kusursuz yaptırmalarını önerdi.

Türkiye’nin AB ile 1996’da imzaladığı Gümrük Birliği anlaşmasının ardından;Motorlu araçlarla ilgili devreye giren teknik mevzuatlar ile araçların teknik özellikleri, 2007’de devreye giren “Blok Muafiyeti” sonrasında da araç servisçiliği çok değişmiştir.

Sürücülerin çoğu, kış geldiğinde karlı ve buzlu yollardaki tehlikenin farkında olsalar bile araçlarında bulunan bir veya iki aşınmış amortisörün yaratacağı risklerin farkında olamayabilirler.

Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, Almanya otomobil sektöründe yüzyılın en iyi markası seçilen Sonax ürünlerini ve hizmetlerini, aracının bakımına önem veren otomobil severlerle buluşturuyor.