cihan elbirlik etiketli haberler

Türkiye ve Avrupa’nın en prestijli otomotiv endüstrisi fuarından biri olan Automechanika İstanbul, 5 - 8 Nisan tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşiyor. Milyonlarca aracın kalbinde yer alan İnci Akü, “Dünyanın Enerji Uzmanı” temasıyla yeni nesil Start-Stop AGM ve Start-Stop EFB serisi ürünlerini otomotiv sektörünün beğenisine sundu.  

Türkiye'nin en büyük akü ihracatçısı konumundaki İnci Akü, Japon GS Yuasa ortaklığı sonrası Manisa'da kurduğu ikinci üretim tesisiyle sektöründe Avrupa'nın ikinci en büyük şirketi olmayı hedefliyor.  

Sektörünün ihracat lideri İnci Akü, geçtiğimiz ay Japon akü devi GS Yuasa ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı sonrası, 31’inci Kuruluş Yıldönümünü bu kez yeni ortağı ile birlikte kutladı.  İnci GS Yuasa A.Ş. olarak tüm çalışanların ve ailelerinin bir araya geldiği etkinlik, İzmir Kaya Thermal Otel’de gerçekleştirildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da birlikte başarmanın gururunu ve yeni iş ortağıyla güç birliğinin coşkusunu etkinlikte bir araya gelerek paylaştılar.

TİM 2014 yılı ihracat şampiyonlarını açıkladı. Sektörünün ihracat şampiyonu yine İnci Akü oldu. İnci Akü, ilk 1.000 ihracatçı firma arasında geçen yıla göre 17 sıra birden yükselerek 195’inci sırada yerini aldı ve ‘sektörünün ihracat lideri’ ünvanını bu yıl da korudu.

Sektörün ilk Sanayi Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezine sahip İnci Akü, geliştirdiği AR-GE projeleri ile TAYSAD tarafından "Faydalı Model" alanında üçüncülük ödülüne layık görüldü.