Continental etiketli haberler

Teknoloji şirketi Continental, Alman-Amerikan yapay zeka çipi start-up’ıRecogni'ye yatırım yaptı. Ağa bağlı, otomatik ve otonom sürüş için ihtiyaç duyulan yüksek performanslı işlemcilere odaklanan Continental,  yapay zekaya (AI) dayalı daha hızlı nesne tanıma yapan yeni çip mimarisinin üretimine 2026 yılında başlamayı planlıyor.

Continental, Binek, 4X4 ve SUV lastik grubunda geçerli indirim kampanyasıyla yola çıkanlara arka çıkmaya devam ediyor. 1 Eylül - 31 Aralık tarihleri arasında geçerli olacak kampanya kapsamında ayrıca sürücücüleri, Bonus’a özel 8 taksit fırsatı bekliyor.  

Continental’in VDO WorkshopTab'ini kullanan servisler, WABCOWÜRTH Workshop Services GmbH’ın çok markalı arıza tespit sistemi W.EASY’i de kullanabilme olanağına sahip olacaklar. İki şirket konuya ilişkin ortaklık sözleşmesini imzaladılar. Bu sistem, giriş cihazlarının sayısını azaltacağı ve arıza tespit verilerine kolay erişim sağlayacağı için, ticari araç servislerinde otomotiv mekatronik işlerini kolaylaştıracaktır. Özellikle hava süspansiyonu, fren sistemleri ve çok markalı çekici arıza tespitine ilişkin yeni ve önemli olan bu fonksiyonlar, servis tabletine de entegre edilecektir. Tablet, takograf muayenelerine yönelik bir cihaz olarak tasarlanmış olup, yeni fonksiyonlar gerektiğinde normal araç servislerinin bir parçası olarak da kullanılabilecektir.

Continental, trafikteki araç sayısının en az 10 kat arttığı bayram dönemlerinde yola çıkacak sürücüleri güvenli sürüş konusunda uyarıyor. Özellikle özel araçlarıyla yola çıkacaklar, ufak ama hayati önem taşıyan önlemler alarak bireysel ve toplam trafik güvenliğini artırmaya yardımcı olabiliyor.   

Continental, araçlarını kışa hazırlayan kullanıcılara,  31 Aralık 2015 tarihine kadar “KDV’si bizden ve maximum karta 8 taksit fırsatıyla bütçelerini destekleyici çok özel bir kampanya sunuyor.

Continental, kış mevsiminin yarattığı zorlu yol ve hava koşullarında, kamyon ve otobüslerde,  geliştirdiği değişen ve çeşitli akslara uygun kış lastikleriyle maksimum sürüş güvenliği ve yüksek verimlilik sağlamaya devam ediyor. Kamyon ve Otobüsler için özel geliştirilen kış lastikleri, buzlu ve karlı yollarda yüzde 40’a varan oranda daha fazla çekiş gücü sağlıyor. 

Continental elektrikli ve hibrit motorlara sahip otomobiller için iki yeni Conti.eContact modelini piyasaya sürüyor. Yeni geliştirilen Conti.eContact lastikleri yaklaşık  yüzde 30 oranında düşük yuvarlanma direncine sahip. 

İstanbul Autoshow 2015 hazırlıklarıyla ilgili basın toplantısı, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Autoshow Başkanı İlhan Ersözlü’nün katılımıyla 21 Ocak Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleştirildi.

Alman lastik üreticisi Continental’in 20 inç’lik jantlara kadar uyumlu kış lastiği WinterContact TS 850 P SUV’un yuvarlama direnci yüzde 10, yol tutuşu yüzde 5 iyileştirilerek satışa sunuldu.