Dassault Systèmes etiketli haberler

Dassault Systèmes, Volvo Group ve Eicher Motors Limited arasında Hindistan'da kurulan ortak bir girişim olan VE Commercial Vehicles Limited 'in (VECV) Hindistan'ın büyüyen ticari araç pazarına yüksek kaliteli ve yenilikçi kamyonları maliyet açısından etkin bir şekilde geliştirip sunabilmek için 3DEXPERIENCE platformunu seçtiğini açıkladı.

Üç boyutlu tasarım, 3D Digital Mock Up ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi alanlarında dünya lideri 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes, PSA Group’un premium markası DS Automobiles’in “Virtual Garage” endüstriyel deneyim çözümünü kullandığını duyurdu. Marka, 87. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı DS 7 CROSSBACK SUV modelinin lansmanını bu teknolojiyle destekledi. Bu adımla DS Automobiles, showroomlarını ve otomobil satın alma deneyimini, bütün modelleri için “DS Virtual Vision” sürükleyici sanal gerçeklik uygulaması kullanarak farklılaştıracak.

Tüm araçlar frenleme sırasında havaya ince parçacıklar yayar, bu hava kalitesini, çevreyi ve halk sağlığını olumsuz yönde etkiler. Etkili bir kirlenme önleme sistemi bu gibi sorunları azaltmaya yardımcı olabilir. Tallano Technologie, araçlar üzerindeki küçük parçacık emisyonunu en aza indirmek için Dassault Systèmes işbirliğiyle Tamic teknolojisini geliştirdi.

Robotik simülasyonunu 3DEXPERIENCE platformuna entegre eden PSA Peugeot Citroën, bir otomobil programından diğerine standartlaştırma ve üretim hattının yeniden kullanımını destekleyerek tesis esnekliğini artıracak, ayrıca modülerleştirme stratejisini güçlendirecek.

“30 yıldır otomotiv tasarımlarına yön veren Dassault Systèmes, Kuzey Amerika’da yılın en başarılı otomotivlerinin seçildiği NACTOY Ödülleri’ne de damgasını vurdu. Finalistlerin hepsinin Dassault Systèmes’in CATIA yazılımıyla tasarlandığı açıklandı.”