Delphi Technologies Türkiye etiketli haberler

BorgWarner çatısı altında, otomotiv üreticileri için geleceğe yönelik çözümler geliştiren Delphi Technologies’in D markalı ürün yelpazesi, Türkiye’nin dört bir yanındaki güçlü dağıtım kanalları aracılığıyla servisler ve tüketicilerle buluşarak pazardaki beşinci ayını geride bıraktı. Geçtiğimiz yılın sonunda tanıtılan ve başta motor yağları olmak üzere fren spreyi, fren sıvısı ve antifriz ürünlerini bünyesinde barındıran D markalı ürün ailesi, hem binek hem de hafif ticari araçların ihtiyaçlarını yüksek memnuniyet oranıyla karşılamaya devam ediyor.

Dünyanın önde gelen otomotiv orijinal ekipman üreticileri için emisyon ve yakıt tasarrufu çözümleri üreten Delphi Technologies, dizel parçacık filtresi (DPF) temizleme çözümlerinde hızlı, güvenli ve etkili bir temizleme makinesi olan Hartridge DPF200 Master’ı pazara sunuyor. Binek, hafif ve ağır ticari araçlar için dizel parçacık filtresi temizliği sunan DPF300 Master serisiyle birlikte kullanılmak üzere tasarlanan Hartridge DPF200 Master, yüksek yatırım getirisine sahip bir çözüm olarak büyüyen parça temizleme pazarında atölyelerin katma değerli bir hizmet sunmasını sağlıyor.   

Delphi Technologies, zorlu 2018 yılına rağmen %44 oranında büyüme gerçekleştirdi. Fren grubunda %60’a yaklaşan bir büyüme kaydettiklerini belirten Delphi Technologies Türkiye, Kafkasya, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Reşat Dumanoğlu, “Şirketimiz bir yandan İzmir’de bulunan fabrikamızda dizel teknolojisinde yeni ürün geliştirme çalışmalarına odaklanırken diğer taraftan, Satış Sonrası organizasyonu olarak dünya çapında yetkinliğimizi taşıyan dizel, fren, süspansiyon ve araç elektroniği gibi ürün gruplarının Türkiye’de dağıtımını sağlıyor. Söz konusu çalışmalarımız sayesinde Türkiye, Kafkasya, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan 67 ülkenin Bölge Direktörlüğü konumuna getirildik. Bu sayede, 1.150 kişilik güçlü bir istihdam yaratmamızın yanı sıra satış sonrası organizasyonunda bölge için merkez üssü olduk” diye konuştu.  

Dünyanın önde gelen otomotiv orijinal ekipman üreticileri için emisyon ve yakıt tasarrufu çözümleri üreten Delphi Technologies’de daha önce Satış Sonrası Türkiye, Kafkasya ve Bulgaristan Ülke Direktörü olarak görev yapan Ş. Reşat Dumanoğlu, 2018 itibariyle Türkiye, Kafkasya, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü görevine atandı. Dumanoğlu, yeni görevinde Delphi’nin ilgili bölgelerdeki büyümesini destekleyecek en iyi stratejilerin kurgulanması ve geliştirilmesi görevlerinden sorumlu olacak. Dumanoğlu, İngiltere merkezli olan Delphi'nin satış sonrası organizasyonunda Türkiye dahil olmak üzere Kafkaslar, Orta Doğu ve Afrika’da toplam 67 ülkeyi yönetecek.  

Otomotiv ekipman üreticileri için geleceğe yönelik önemli çözümler geliştiren Delphi Technologies, Türkiye genelindeki satış sonrası yetkili bayileriyle bir araya geldi. İstanbul’da gerçekleşen toplantıya Delphi Technologies Satış Sonrası Dünya Başkanı Alex Ashmore da katıldı. Türkiye’deki satış sonrası pazarı için önemli mesajlar veren Alex Ashmore, Türkiye’nin Delphi Technologies’in Ortadoğu, Afrika ve Kafkasya faaliyetleri için yönetim merkezi olacağını belirterek,  “Türkiye, trafiğe çıkan araç sayısının yıllık yüzde 5’lere varan artışlar göstermesiyle satış sonrasında cazip bir pazar olma özelliği taşıyor. Orijinal yedek parça açısından bakıldığında ise buradaki otomobillerin yaş ortalamasının 12.6 olması Türkiye’yi EMEA Bölgesi ve Kafkasya’daki en gözde pazarlardan birisi konumuna getiriyor” ifadelerini kullandı.