ditaş yedek parça etiketli haberler

“Türkiye’nin ilk rot üreticisi” ve Türkiye'nin en büyük araç üreticilerinin "A" sınıfı tedarikçisi DİTAŞ’ta Genel Müdürlük görevine Osman Zeki Sever atandı.  

Ditaş, Türkiye'nin Lider Uluslararası Otomotiv Endüstrisi Fuarı Automechanika Istanbul’da 04 – 07 Nisan 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde iş ortaklarıyla buluştu. Türkiye için olduğu kadar çevre ülkeler için de önemli bir buluşma platformu özelliğini taşıyan Automechanika İstanbul, Türk ve Avrupa endüstrilerini bir araya getirdi.  

Türkiye’nin 571. ArGe merkezi olan DİTAŞ, otomotiv ana sanayi tedarikçisi olarak, Niğde’de bulunan entegre üretim tesisinde çevre yönetimi, iş güvenliği ve kalite yönetim sistemlerini uygulamaktadır.     

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), uluslararası yönetim danışmanlığı firması IMP3rove Academy'nin işbirliğiyle gerçekleştirdiği, Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile şirketler hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışıyor hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı buluyorlar. Bu yıl toplamda 1216 şirketin katıldığı İnovaLİG 2018’de; DİTAŞ İnovasyon Kaynakları kategorisinde başvurarak , ilk 10 firma arasına girerek yarı finale yükseldi.  

Direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları üretiminde sektörün lider firmalarından DİTAŞ, 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Automechanika Shanghai fuarına katıldı.