fren sistemleri etiketli haberler

 Yaklaşık 40 yıldır Bursa’dan dünyaya fren sistemleri üreten Bosch’un üretim hattı yenilenen ve kapasitesi artırılan Fren Sistemleri Fabrikası 27 Mart Cuma günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde (BOSB) açıldı. Bosch Grubu’nun, 2010 yılından bu yana Bursa’ya 500 milyon Euro’nun üzerinde doğrudan yatırım yaptığını vurgulayan Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young, “Yeni üretim hattı, Bosch’un Türkiye’ye duyduğu güveni temsil eden prestijli yatırımlarından biridir” dedi.  

Türkiye’nin AB ile 1996’da imzaladığı Gümrük Birliği anlaşmasının ardından;Motorlu araçlarla ilgili devreye giren teknik mevzuatlar ile araçların teknik özellikleri, 2007’de devreye giren “Blok Muafiyeti” sonrasında da araç servisçiliği çok değişmiştir.

Satış, dağıtım ve pazarlama ağı olarak geniş bir yelpazede dünya pazarlarında yerini almak üzere otomotiv yan sanayi sektöründe 27.09.2013 tarihinde sektöre ilk adımını atan HANN Otomotiv A.Ş ilk yılını hedeflerine ulaşarak tamamladı.

Bilindiği üzere frenler aracın güvenliği açısından en önemli akşamlardan birisidir. Bu yüzden frenlerin beklenmedik anlarda arıza çıkartmasını önlemek için sık aralıklarla fren bakımı yaptırmak gereklidir.