GATES etiketli haberler

Endüstriyel kayış üreticisi Gates Corporation, Türkiye'nin ilk kauçuk parça üreticisi ve ihracatçısı Rapro’yu bünyesine kattı. TAYSAD Aftermarket Konferansında açıklamalarda bulunan Rapro CEO’su Patrizio Ragusin, “Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Gates Corporation’a hisselerimizin %100’ünü devrettik. 107 yıllık geçmişi olan, 30’dan fazla ülkede tesisi ve 14 bin çalışanı bulunan Gates ile böyle bir anlaşma yapmak sektörümüz adına önemli bir dönüm noktasıdır. Özellikle son yıllarda global otomotiv satış sonrası pazarında önemli bir oyuncu olmaya başlayan Rapro markasını Gates ile beraber devam ettirecek olmamız, bizler için son derece gurur vericidir” ifadelerini kullandı.  

22 Ağustos 2017 tarihinde Simkan Marka Gecesi, Simkan Express noktası DNC OTOMOTİV ev sahipliğinde Bursa Sheraton Otel’de gerçekleşti. Katılımcılar arasında OPTİMAL ve GATES firmalarının temsilcileri de yer aldı. Gecede, Simkan Otomotiv’in Türkiye’de exclusive distribütörü olduğu MAG Germany Markası Simkan Otomotiv Pazarlama Direktörü  Alpaslan TOPÇU tarafından tanıtıldı ve katılımcıların soruları yanıtlandı.  

Kayış tahrik uzmanı Gates’in, İstanbul’da belirlediği 6 oto sanayi sitesinde, düzenleyeceği teknik eğitim ve eğlence programı içeren roadshow etkinlikleri, 16 Mayıs 2017 Salı günü start alıyor.  

Simkan Otomotiv A.Ş. Antalyalı dostlarıyla 29 Temmuz akşamı Crowne Plaza Antalya’da marka temsilcilerini buluşturan harika bir akşam yemeği düzenledi. Geceye Alman devirdaim markası GEBA, dünya devi MANN FILTRE, Alman üst segment fren grubunda adını duyurmuş HELLA PAGID, yine aynı şekilde dünya devi olan GATES firmasının marka temsilcileri ve kalite sorumluları katıldı. Ürün sunumları eşliğinde gerçekleşen akşam yemeğine 140 servis ve yedek parçacı müşteri katıldı. Aynı zamanda geceye Simkan Otomotiv A.Ş. nin Fethiye, Isparta, Burdur bölgelerindeki müşterileri de tam kadro yer aldı.

Otomotiv yedek parça sektöründe 27 yıllık tecrübeye sahip olan Türkiye’nin önemli yedek parça toptancılarından Tok Otomotiv, müşterilerini tedarikçileri ile buluşturdu. Zonguldak Dedeman Otel’de gerçekleşen organizasyonda Tok Otomotiv tedarikçilerinden; AYD, Gates, Kale Radyatör, Koneks, KYB, Mann Filter ve Yavuzsan firmaları yetkilileri, 320 perakendeci ile bir araya gelerek merak edilen soruları cevapladılar. 

Türkiye’den; Avrupa ve Orta Asya’ya kadar çok geniş  bir coğrafyanın yedek parça ihtiyacını karşılayan Martaş Otomotiv Yedek Parça A.Ş., sektördeki 35’inci yılını Auto Martashow etkinliği adı altında kutladı.

Kayış tahrik sistemlerinin lider üreticisi Gates, sahte triger kayışlarının kendi markasıyla satılmasını engellemek veya durdurmak için mümkün olan bütün önlemleri alıyor. Gates, MAPP (Ürün Korsanlığına Karşı Üreticiler Birliği) standartları uyarınca ustaların ve bayilerin satın aldıkları Gates triger kayışlarının orjinalliğini kontrol etmelerine yardımcı olmak için gösterdiği çabaları üç katına çıkarmaya karar verdi.

Dünyanın dört bir yanındaki kamyon ve otobüs üreticileri, motorları için güvenilir sistemler tasarlamak ve sunmak üzere, aksesuar kayış tahrik sistemleri alanında lider ve uzman firma olan Gates'i tercih ediyor. Gates firması, bu uzmanlığını temel alarak bağımsız yedek parça sektörüne, yeni Micro-V® Extra Service® kitleri ürün yelpazesini sunuyor. Bu kitte, eksiksiz bir bakım için kullanışlı bir kutuda bulunması gereken elemanlar yer alıyor. 

Orijinal ekipman ve otomotiv yedek parçalarının tanınan tedarikçisi Gates, yolcu araçları için tamamen güvenilir bir yakıt sistemini garantilemek için adaptörlerden ve kapaklardan oluşan geniş bir LPG aksesuarı yelpazesi sunuyor.