Hakan Bayman etiketli haberler

Goodyear’ın EMEA Bölgesi Tüketici Lastiklerinden Sorumlu Başkanlığı görevine sektörün önemli isimlerinden Hakan Bayman getirildi. Görevini Brüksel'de yürütecek olan Hakan Bayman, çalışmaları kapsamında doğrudan Goodyear EMEA Başkanı Chris Delaney'e bağlı olacak.  

Türkiye’nin lider, Avrupa’nın yedinci büyük lastik üreticisi Brisa’nın markası Lassa, global yolculuğunda yeni adımını Barselona’da attı. Dünyada 70’e yakın ülkede operasyonlarını sürdüren ve 120’nin üzerinde tabelalı satış noktasına sahip olan Lassa, İspanya’daki 41’inci mağazasını Barselona’da açtı. FC Barcelona Kulübü ile yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla tarihe geçen Lassa, böylece İspanya’daki satış ağına güç katmış oldu.

60’dan fazla ülkede araç sahipleri ve sürücülerle buluşan Türkiye’nin lider lastik markası Lassa, küresel marka olma yolculuğunda dünyanın en başarılı spor kulüplerinden FC Barcelona ile işbirliğine imza attı.

Türkiye lastik sektörünün lideri Brisa, 2015 yılı ilk çeyreğinde tüm kanallardaki toplam satış adedini, geçen yılın aynı dönemine göre %5,3 oranında artırdı. Buna göre şirket ilk çeyrekte 389 milyon TL’lik satış geliri elde ederken, net dönem karı 28 milyon TL oldu.

Türkiye lastik pazarının lideri Brisa’nın 16 Nisan Perşembe günü Feriye Lokantası’nda düzenlediği “Yıllık Değerlendirme Toplantısı”nda basın mensuplarına seslenen Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, lastik sektöründe değişen trendlerden sürdürülebilirlik faaliyetlerine kadar geniş bir yelpazede görüşlerini paylaştı. 

Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği LASİD’in düzenlediği sektör değerlendirme toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bayman; 2014 yılında Türkiye lastik  pazarının yüzde 1.5 küçüldüğünü belirtti. Bayman; sindirme yılının ardından tüm zorluklara rağmen 2015 yılı için umutlu olduklarını, yüzde 3 büyüme tahmin ettiklerini açıkladı

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa tarafından 28 Ocak Çarşamba günü Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilen Ticari Ürünler Değerlendirme Toplantısı’nda Brisa’nın bu segmente yönelik olarak geliştirdiği ürün ve hizmetler tanıtılırken; önümüzdeki döneme ilişkin hedef ve projeler de basın mensuplarıyla paylaşıldı. 

Lastik sektöründe yeni bir dernek kuruldu. Sektörü geliştirmek ve sektör sorunlarını topluca çözüme kavuşturma hedefiyle yola çıkan LASİD’in ele alacağı konuların başında doğru ve güvenli lastik kullanımı; kış lastiği ve kaplama geliyor