Hıdır Usta Yedek Parça etiketli haberler

Frankfurt ve Shanghai’dan sonra otomotiv endüstrisinin en büyük 3. fuarı olarak konumlanan Automechanika Istanbul’a 9. salondaki O-1 no’lu standında katılan Hıdırusta Otomotiv, güçlü ürün portföyünün yanı sıra “çevreci standı” ile de ilgi odağı oldu.    

Mesleki eğitimin ve nitelikli işgücünün önemine inanan Hıdırusta Otomotiv, bu kapsamda Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği yaptı. Lisenin Otomotiv Teknolojisi Bölümü’nde öğrenim gören 600’e yakın öğrencinin 2016-2017 döneminde faydalanacağı ders kitaplarının basımını üstlenen Hıdırusta Otomotiv, sosyal sorumluluk projesi kapsamında uzun soluklu bir işbirliğinin de temelini atmış oldu.

Hıdırusta, İkitelli’de bulunan merkezinin ardından İstanbul’daki ikinci hizmet noktasını Anadolu Yakası / Sancaktepe’de açtı. Aynı zamanda Hıdırusta’nın Türkiye genelindeki 5. şubesi olan Anadolu Yakası Şubesi, deneyimli kadrosuyla hizmet veriyor.

Yatırımları ve güçlü dağıtım ağı ile istikrarlı büyüme grafiğini sürdüren Hıdır Usta, 2015 yılına hızlı bir başlangıç yaptı. Distribütörlüğünü yaptığı markalara Euroricambi, SKF ve FAG gibi dünya devi üreticileri de ekleyen şirket, bu yıl hizmet verdiği araç gruplarını genişleterek %25 büyüme yakalamayı hedefliyor.

“Türkiye’nin Yedek Parça Deposu” mottosu çerçevesinde büyüme rotasını çizen Hıdır Usta, globalleşme yolunda da önemli adımlar atmayı sürdürüyor. Geçen yıl dünya aftermarket pazarının lider oyuncusu TEMOT INTERNATIONAL’ın hissedarı olan şirket, hem Türk otomotiv sanayinin, hem de Hıdır Usta’nın dünyadaki konumunun güçlenmesine katkı sunuyor.