İnci GS Yuasa etiketli haberler

Ekonomist dergisi tarafından her yıl düzenlenen ‘Anadolu’nun en büyük 500 şirketi’ araştırma sonuçlarına göre İnci GS Yuasa, bu yıl 7 sıra yükselerek 103’üncü sırada yer aldı.

Türkiye akü sektörünün en değerli markası İnci Akü, 13 – 17 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Automechanika Frankfurt Fuarı’nda yerini aldı. Yedek parça, otomobil aksesuarları, otomotiv donanımları gibi çok sayıda ürün ve hizmetin sergileneceği fuarda İnci Akü, AGM ve EFB serisi ürünlerini görücüye çıkarıyor. Kısa süreli akü deşarjı ve iletkenlik testini aynı anda yapabilen IS Battery Tester ise dünyada bir ilk olmasından dolayı fuarın ilgi odağı.

Brand Finance tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’ araştırmasının dokuzuncusu açıklandı. Listede bu yıl da ilk 100 arasında bulunan İnci Akü, akü sektörü sıralamasında ilk sıradaki yerini korudu.  

Otomotiv endüstrisinin önemli fuarlarından Automechanika Dubai Fuarı’nın 14’üncüsü bu yıl 8 – 10 Mayıs tarihlerinde Dubai World Trade Center’da gerçekleştirildi. Türkiye akü sektörünün ihracat lideri İnci GS Yuasa, İnci Akü markasıyla fuarda yer aldı.

Sektörün öncü markalarından İnci Akü, EAS Akü ve Hugel Akü’yü araç kullanıcıları ile buluşturan İnci GS Yuasa A.Ş.,  kışın soğuk hava koşullarında akü ve araç elektrik sistemi bakımının önemini araç kullanıcılarının dikkatine sunuyor. 

Sektörünün ihracat lideri İnci Akü, geçtiğimiz ay Japon akü devi GS Yuasa ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı sonrası, 31’inci Kuruluş Yıldönümünü bu kez yeni ortağı ile birlikte kutladı.  İnci GS Yuasa A.Ş. olarak tüm çalışanların ve ailelerinin bir araya geldiği etkinlik, İzmir Kaya Thermal Otel’de gerçekleştirildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da birlikte başarmanın gururunu ve yeni iş ortağıyla güç birliğinin coşkusunu etkinlikte bir araya gelerek paylaştılar.

Sektörün en değerli akü markalarından İnci Akü, global markalaşma yolunda önemli bir başarıya imza attı. Türk markaların global arenada gelişimine destek veren Turquality programına, 2010 yılında sektöründe ilk kez dahil olan İnci Akü, ikinci 5 yıl destek almaya hak kazandı. 

İnci GS Yuasa’nın öncü markalarından İnci Akü, sektördeki dijital başarılarını uluslararası kuruluşlar tarafından verilen ödüllerle tescillemeye devam ediyor. İnci Akü web sitesi, uluslararası WebAward Yarışması’nda “Mükemmellik Standardı” ödülünü kazandı. Bu ödül ile birlikte dijital alanda uluslararası sekiz ödülün sahibi oldu.