lastik bakımı etiketli haberler

Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği LASİD,‘’Lastik sizi hem yola hem hayata bağlar. Uygun ve doğru olmayan lastik kaza sebebidir. Bayram tatilinde trafiğe çıkmadan önce mutlaka lastiklerinizin hava ve diş derinliği kontrollerini yaptırın’’  uyarısında bulunarak seyahat öncesi lastik bakımı ve güvenli sürüş için yapılması gerekenleri sıraladı  

Kış ve bahar aylarında artan yağışlar, ıslak zemin ve görüş mesafesinin azalması sebebiyle trafikte birçok riski de beraberinde getiriyor. Euromaster’ın araç bakımı ve lastik konusunda uzmanları tarafından yapılan açıklamada, ıslak zeminde etkin fren mesafesi için lastiklerin, net görüş için ise sileceklerin trafiğe çıkmadan önce mutlaka kontrol edilmesi gerektiği belirtiliyor.

Türkiye’nin lider, Avrupa’nın yedinci büyük lastik üreticisi Brisa, bayram tatilinde yola çıkacak olan sürücüleri araç kontrollerini yapmaları konusunda uyardı. Kurban Bayramı tatili ve okulların açılış tarihinin aynı zamana denk gelmesiyle şehirlerarası yolculuk yapacak araç yoğunluğunun artacağına ve bakımsız araçların tehdit oluşturacağına dikkat çeken Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, “Aracınızla yola çıkmadan önce aracınızın ve lastiklerinizin bakımını ihmal etmeyin” dedi.

Lastik ve araç bakımında uzman çözümler sunan Euromaster, bayram tatiline çıkacakları araç bakımlarını kusursuz yaptırmalarını önerdi.

Herhangi bir durumda araç tekerleklerinin değiştirilmesi gerekebilmektedir. Bu yazımızda tekerleklerini değiştirmek isteye araç sahiplerinin dikkat etmeleri gerekenleri yazacağız.