MAHLE Aftermarket etiketli haberler

MAHLE ve Daimler AG Mercedes-Benz araçların şifreli OBD tanılama geçitlerine erişim konusunda anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile, MAHLE TechPRO® ve BRAIN BEE CONNEX tanılama cihazları kullanıcıları artık Siber Güvenlik özelliğini kullanarak araç verilerini kolayca çekebilecekler. Yıllık MAHLE ya da BRAIN BEE aboneliği ile Daimler portaline erişim sağlayarak gerekli güvenlik sertifikaları alınabiliyor. MAHLE özel bir kampanya başlatıyor ve kullanıcılarına yıl sonuna kadar ücretsiz erişim lisansı sunuyor.

Jüri kararıyla: MAHLE, Red Dot Ödülüne layık görüldü: ACX 480 klima servis cihazı 2020 Ürün Tasarımı kategorisi. Red Dot, dünya çapında tasarım alanında en çok rağbet gören kalite işaretlerinden bir tanesi. MAHLE servis cihazı, sıradışı tasarım kalitesi ile yeni Akıllı Ürünler ana kategorisinde onaylandı.

Klima kondansatörleri aracın ön tarafında muhafazasız konuma takılmaları nedeniyle yüksek hasar riski grubunda. Konfor sorunundan çok daha önemli bir konu. Özellikle akü ve güç elektronikleri soğutulması gereken hibrit ve elektrikli araçların iklimlendirme sisteminin güvenli şekilde çalışması şart. Bu kategorideki araçlarda olabilecek arıza aracın çalışmamasına ya da parçaların hasar görmesine neden olabilir. MAHLE, 21 lojistik merkezi ile bağımsız servislerin klima kondansatörü taleplerini küresel ölçekte ve güvenilir şekilde karşılıyor.  

FCA, OBD arayüzlerini güvenlik ağ geçidiyle koruyan ilk araç üreticisi. TechPRO® (MAHLE) veya Connex (BRAIN BEE) gibi MAHLE’nin servis ekipmanı ve arıza teşhis cihazlarını kullanan kullanıcılar için bu sorun teşkil etmiyor.  MAHLE ve FCA (Fiat Chrysler Automobiles) arasında, kullanıcıların FCA sunucularına sorunsuz erişebilmelerini ve servis ekipmanı ve arıza teşhis için gerekli bilgilerin tümünü alabilmelerini sağlayan anlaşma imzalandı.

MAHLE Aftermarket Türkiye ve Tegeta Motors işbirliği ile 3 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen teknik seminer 25 kişilik bir katılımla Gürcistan – Tiflis’te gerçekleşti.  

Yağ soğutmalı güç aktarım sistemi bulunan elektrikli araçlardaki yağ yönetim talepleri, klasik yanmalı motorlardan belirgin şekilde farklı. MAHLE bu nedenle, OEM iş segmenti için filtre, elektrikli yağ pompası, soğutucu ve termostattan oluşan yeni bir yağ yönetim modülünü pazara sundu. 

Behr Hella Service (BHS)’in bütün hisselerinin MAHLE Aftermarket tarafından satın alınması ile birlikte BHS’nin bütün faaliyetleri 1 Ocak 2020 tarihinde MAHLE’ye aktarılacak. MAHLE müşterileri bu sayede binek araçlar ve kamyonların yanı sıra tarım ve inşaat makineleri için de geniş termal yönetim ürünleri portföyüne erişebilecekler. Gelecek dönemde, ürünler BEHR satış markası altında sunulacak ve portföy sürekli genişletilecek.  

MAHLE’nin tanılama cihazı TechPRO® artık Avrupalı müşterilerin hizmetinde. MAHLE’nin artan pazar talebine yanıtı olan bu cihaz, hızlı ön yükleme ve anlık sonuçlar verme kabiliyetine sahip olmasının yanı sıra sezgisel çalışır ve cihazın bütün servis ömrü süresince ekonomik şekilde kullanılabilir.  

MAHLE Aftermarket, bu yıl, 30 yıldır sunduğu güvenilir klima servis cihazlarının geçmişine bakıyor. Bu ürün aralığı, her ihtiyacı karşılamak amacıyla sürekli olarak genişletiliyor. MAHLE Aftermarket, Automechanika Frankfurt 2018 fuarında, servislerin veritabanları ile bağlantı kurmalarını sağlayarak uygun maliyetli bakım ve kolay güncellemeyi mümkün kılan yeni nesil klima servis cihazlarını tanıttı.