mahle yedek parça etiketli haberler

27 Nisan ve 3 Mayıs tarihlerinde, Kayseri ve Denizli illerinde düzenlenen MAHLE Aftermarket Teknik Seminerlerine yaklaşık 120 kişi katılım gösterdi.  

MAHLE’nin tanılama cihazı TechPRO® artık Avrupalı müşterilerin hizmetinde. MAHLE’nin artan pazar talebine yanıtı olan bu cihaz, hızlı ön yükleme ve anlık sonuçlar verme kabiliyetine sahip olmasının yanı sıra sezgisel çalışır ve cihazın bütün servis ömrü süresince ekonomik şekilde kullanılabilir.  

MAHLE Aftermarket, bu yıl, 30 yıldır sunduğu güvenilir klima servis cihazlarının geçmişine bakıyor. Bu ürün aralığı, her ihtiyacı karşılamak amacıyla sürekli olarak genişletiliyor. MAHLE Aftermarket, Automechanika Frankfurt 2018 fuarında, servislerin veritabanları ile bağlantı kurmalarını sağlayarak uygun maliyetli bakım ve kolay güncellemeyi mümkün kılan yeni nesil klima servis cihazlarını tanıttı.  

İstanbul Wyndham Grand Hotel'de organize edilen teknik seminerlerin ilk durağında, binek araç grubuna hitap eden rektfiyeciler katılım sağladı. Organizasyonun ikinci gününde ise ağır vasıta grubundan rektifiyecilerle beraber detaylı ürün eğitimi ve yemek organizasyonu yapıldı. Seminerlerin ikinci durağında ise MAHLE Ekibi Ankara Wyndham Hotel'de misafirlerini ağırladı. Yine burada da her iki araç grubundan konukları katılımı ile motor parçalarıyla ilgili teknik seminer verildi. Toplamda 150 firma ve 400 katılımcı ile tüm organizasyon başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.  

Volvo Grubu, MAHLE’yi, “İnovasyon ve Yakıt Verimliliği” kategorisinde, Supplier Award 2016 (2016 Tedarikçi Ödülü) ödülüne layık gördü. Volvo, bu kapsamda, MAHLE’nin ticari araçlar segmentindeki inovasyon gücünü ve bütüncül sistem bilgisini ödüllendirmiş oluyor.

MAHLE, üretimin başlamasından yalnızca bir yıl geçmesine rağmen, araç üreticisi Renault için bir milyonuncu çelik pistonu teslim etme başarısını gösterdi. Renault’nun 1,5 ve 1,6 litre dizel motorlarında, dünya çapında ilk kez, çelik pistonlar ile donatılmış binek araç dizel üniteleri kullanılmaktadır.

Ocak 2016 tarihi itibariyle MAHLE Aftermarket, MAHLE Original markası altında tarım ve inşaat makineleri için marş motorları, alternatörler ve elektromotorların dağıtımını yapmakta ve aynı zamanda sunmakta olduğu hizmet portföyünü genişletmektedir. 

Antitröst mercileri onaylarını verdiler: MAHLE, 1 Temmuz 2015 tarihi itibariyle otomotiv tedarikçisi Delphi Automotive PLC’nin sıcaklık yönetim sistemleri bölümünü devralmış bulunuyor. Stuttgartlı Şirketler Grubu bu satın alma işlemiyle, kendisi için stratejik önemi büyük olan sıcaklık yönetim sistemleri iş alanını genişletmeyi sürdürmektedir.

MAHLE grubunun yedek parçalar ve araç servisi donanımı üzerine uzmanlaşmış bölümü MAHLE Aftermarket, 9 - 12 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen otomotiv endüstrisi uluslararası ticaret fuarı Automechanika’da, araç servis donanımlarına yönelik ürünler ve hizmetler de dahil olmak üzere, bütün ürün ve hizmet yelpazesini ziyaretçilerine sundu. MAHLE’nin yeni iştiraki Letrika da yedek parça sektörüne yönelik ürünlerini ilk kez bu fuarda tanıtıldı.