Mercedes-Benz Türk etiketli haberler

Mercedes-Benz Türk, 17 - 19 Aralık 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Transist 2015 Fuarı’na Tourismo 15 RHD ve Intouro otobüs modelleri ile katılıyor. Şirket, şehiriçi ulaşım sektörünün yanında olduğunu göstermek ve bu sektöre yönelik araç ve hizmetlerinin detaylı tanıtımını yapabilmek için ‘Transist 2015 Fuarı’nda yer aldı.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu  (TİSK) tarafından düzenlenen “TİSK 2015 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” kapsamında bu yıl ilk kez GAN (Global Apprenticeship Network-Küresel Çıraklık Ağı) TÜRKİYE Özel Ödülü de verildi. Mercedes-Benz Türk,  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile yürüttüğü “İşbaşı Eğitim @MBT” projesi ile 2013 yılında gençler arasındaki işsizliği azaltma konusunda kurulmuş küresel bir ağ olan GAN’ın adını taşıyan bu özel ödülü kazanan ilk şirket oldu.

Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik ile yaptığı anlaşmayla 450 adet Actros 1841 LSNRL kamyonun satışına imza atarak sektörün ve tarihinin en büyük kamyon filo satışını gerçekleştirdi. Barsan Global Lojistik, bu büyük filoyu Mart ayından beri partiler halinde teslim almaya devam ediyor. Şirket 2015 yılında da yine Actros 1841 LSNRL “lowliner” olarak tanımlanan düşük pleyt yüksekliğine sahip çekicileri tercih etti. 

Mercedes-Benz Türk, İmza Lojistik şirketine gerçekleştirdiği 400 adetlik teslimatıyla dev bir çekici filo satışına daha imza atmıştır. İmza Lojistik, bu büyük yatırım ile hem sektördeki gücünü, hem de yurtdışı pazarlardaki iş hacmini arttırmayı hedefliyor.

Türkiye'de kamyon pazarının lideri olan Mercedes-Benz Türk, 30 yıldır kendisini yalnız bırakmayan ve bu başarıda en büyük pay sahibi olan müşterilerine ve kamyon emekçilerine teşekkür etmek amacıyla Çağan Irmak ile bir ilke imza atıyor. 

Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin yeni Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger, 1 Ağustos 2015 tarihi itibariyle görevi Rainer Genes’ten devralıyor.

Mercedes-Benz Türk, kompakt sınıftan SUV’lara kadar hemen her gruptaki aracıyla yer alacağı Istanbul Autoshow Fuarı’nda, Mercedes-AMG GT ve Mercedes-Benz GLE Coupé’yi de Türkiye’de ilk kez otomobil severlerin beğenisine sunacak.  

Mercedes-Benz Türk bünyesinde faaliyet gösteren TruckStore, 6 Nisan - 12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği bilgilendirme turları ile Türkiye’nin büyük bir bölümünü ziyaret edecek ve açacağı standları ile müşterilerin talep ve ihtiyaçlarını yerinde dinleyecek.  15 Nisan tarihinde Nakliyeciler Sitesi ve Yolüstü Dinlenme Tesislerinde TruckStore yetkilileri, kullanıcılar ile buluşacak.  

Mercedes-Benz Türk, kamyon satışlarını ilk 3 ayda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 66 oranında arttırarak hem kamyon sektörünün rekorunu, hem de kendi rekorunu kırdı. Mercedes-Benz Türk, aynı dönemde otobüs satışlarını da yüzde 10 oranında arttırdı.  

Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler, dünya çapında büyümeye devam ederken en büyük yatırımlarını bilgi teknolojileri alanına yapıyor. Global IT stratejisi kapsamında Türkiye’yi “bilgi teknolojileri üssü” olarak konumlayan Daimler,  İstanbul’da 2.800 m2 alan üzerine kurulan “IT Hizmetleri Merkezi”nin yeni binasını hizmete açtı. Toplamda 13 Milyon Euro’nun üzerinde  yatırım yapılması planlanan “IT Hizmetleri Merkezi”nde, şu anda 145 olan Türk IT uzmanı sayısının da 2015 yılı sonuna kadar 200’e çıkarılması hedefleniyor.