Mobil 1 Center etiketli haberler

Pandemi ile mücadele için alınan önlemlerin ardından geride bıraktığımız tam kapanma sürecinin sona ermesiyle birlikte yaz tatili rotalarındaki yoğunluk başladı. Bu kapsamda araçların bakımına yönelik hazırlıklar da hızlandırıldı. Türkiye’de 116 yıldır madeni yağların üretimi ve pazarlanması konusunda faaliyetlerini sürdüren Mobil Oil Türk A.Ş. ise araç kullanıcılarına yolculuklarını daha güvenli ve daha keyifli hale getirmeleri için tavsiyelerde bulundu. 37 ilde 75 lokasyonda faaliyet gösteren Mobil 1 Center hizmet noktaları ile müşterilerine araç yağ değişimleri sırasında ücretsiz 10 nokta kontrolü imkanı sunan Mobil, özellikle yaz tatili öncesi araçların performans ve güvenliği için elzem olan hazırlıkların önemine dikkat çekti. 

ExxonMobil çatısı altında ülkemizde faaliyet gösteren Mobil Oil Türk A.Ş., Türkiye çapında sayıları 91’e ulaşan “Mobil 1 Center” ve “Mobil Delvac Express” yağlama merkezlerinin temsilcilerini Antalya’da düzenlenen servisler toplantısında bir araya getirdi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve ana teması “Dükkan Senin Marka Hepimizin” olarak belirlenen etkinlik kapsamında Türkiye’nin 40 ilinden gelen temsilcilere, Mobil 1 Center ile Mobil Delvac Express uygulamalarının sunduğu avantajlar, bu ağa dahil olan katılımcıların işletmelerinde sağlayacağı ayrıcalıklar hakkında bilgiler verildi.  

Özel otomobilleriyle uzun yola çıkacak tatilciler için, hem güvenliklerini hem de tatil keyfini riske atmamak adına araç bakımlarını yaptırmaları çok önemli. Aracın akü, motor kayış aksamı ve hortum bağlantı kontrollerinin yanı sıra fren sistemi, süspansiyon sistemi ve lastikler de yola çıkmadan önce uzman ellerden geçmeli. Motoru korumadaki en büyük görev ise uzun yolda motor yağlarına düşüyor.

Dünyanın önde gelen motor yağı üreticisi ExxonMobil, Türkiye’de 28 ilde faaliyet gösteren ‘Mobil 1 Center’ yağlama merkezlerinin 40’ıncısını 8 Nisan Cuma günü Konya’da açtı. Mutlu Oto ile beraber açılan Mobil 1 Center yağlama merkezinin açılış etkinliğine, ExxonMobil Türkiye Genel Müdürü Michel Gouzerh, ExxonMobil Pazarlama Müdürü Gamze Bozkurt,  ExxonMobil Distribütör Danışmanı Volkan Coşan, ExxonMobil Yetkili Bayisi Yağsan Petrol Ürünleri temsilcileri ve Konya’daki işadamları katıldı.

Türkiye’nin 30 farklı noktasında bulunan Mobil 1 Center yağlama merkezleri, araçların kış bakımlarını kısa süre içinde gerçekleştiriyor.  Mobil 1 Center yağlama merkezleri ayrıca lastiklerden frenlere, yağ seviyesinden süspansiyon sistemine kadar, 10 kritik nokta kontrolünü yağ değişmi ile birlikte ücretsiz olarak sadece 15 dakikada sağlıyor.

Türkiye’nin 17 ilinde ve 25 noktasında hizmet veren ‘Mobil 1 Center’larda araçların 10 kritik nokta kontrolleri sadece 15 dakikada ve yağ değişiminde ücretsiz olarak yapılıyor