Motor Aşin Yedek Parça etiketli haberler

Türkiye yedek parça sektöründe 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Motor AŞİN, sıklıkla gündeme gelen sahte yedek parça konusuyla ilgili aydınlatıcı bilgiler paylaştı. Her ay on binlerce taklit yedek parçanın yakalandığını ifade eden Motor AŞİN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Saim Aşçı "Dünyada rüştünü ispatlamış markaların onlarca yıl AR-GE ile ürettiği ürünleri, merdiven altı firmalar tarafından birebir aynı kutulamayla taklit edilerek üretiliyor. Sahte parçayı satın alanlar da, üretip satanlar da çoğu kez bu gerçeği bilerek ticaret yapıyor. Ortadoğu, Afrika ve Balkan ülkeleri, ekonomik şartları nedeniyle, yüksek adetli siparişle ülkemizden sahte yedek parça ithal ederken, maalesef bu sahte parçaların bir kısmı da yerel pazar ağına dahil oluyor. Bu sebeple otomotiv satış sonrası pazarında en kritik unsur güvendir." açıklamasını yaptı.  

48 yıldır yurt içi ve yurt dışı pazarlarda başarıyla faaliyet gösteren Motor Aşin, iş ortaklarının yoğun katılımı ile İzmir şubesini hizmete açtı.  

Schaeffler Automotive Aftermarket Türkiye, satış ortakları arasında bulunan Motor Aşin ve müşterileri ile bir eğitim etkinliğinde bir araya geldi.