NGK Spark Plug etiketli haberler

Dünya çapında otomotiv sektörünün lider ateşleme ve sensör uzmanı NGK SPARK PLUG teknolojik uzmanlığından tarımla ilgili bir alanda da yararlanıyor ve çevre dostu ısıtmaya katkı sağlıyor.  

Dünyanın önde gelen ateşleme ve araç elektroniği şirketi olarak dikkate alındığımızda, NGK SPARK PLUG’un çalışanları arasında klasik otomobil tutkunu otomobillerin arkasındaki bu kişilerin özel hikayelerini keşfeden yeni serimizin ilki olan, sahne arkası turumuzda bize katılın.

Dünyanın lider ateşleme ve sensör uzmanı NGK SPARK PLUG, Bağımsız Otomotiv Aftermarket  (Independent Aftermarket/IAM) ateşleme ve kızdırma bujileri serilerine, Orijinal Ekipman (OE) olarak sunduğu ürünleri de içeren ve içinde önemli pek çok yeni ürünün lansmanın yer aldığı bir ürün gamı genişletme duyurusu yaptı. Yeni tanıtılan ürünler araç parkını daha da genişletmekte ve bunun yanında Bağımsız Otomotiv Aftermarket (IAM) müşterileri için hızla büyüyen yenileme fırsatları sunmaktadır.   

“Get your motor running, head out on the highway! / Motorunu çalıştır, otobana çık! “ bu sözler motosiklet tutkusunu ifade eden ve çok iyi bilinen klasik motosiklet filmi “Easy Rider” (1969) ile hatırlanan rock şarkısının, “Born to be Wild/ Hür olmak için doğmuş”, açılış dizeleriydi. Her motosikletçinin onaylayacağı üzere, açık bir yol boyunca motosiklet üzerinde hızlanmayla çok az deneyim eş tutulur, tıpkı birçok film sahnesinde olduğu gibi. Bunu yapabilmek için, gerçekten de, tüm araç parçalarının düzgün sürüş performansı göstermesine ihtiyaç vardır.  Bu parçalardan biri de oksijen sensörüdür. Bu küçük komponent, emisyonları düşürmekte ve motorum performansını artırmakta olup günümüzün motosiklet motorlarında çok önemli bir rol oynamaktadır.  

Otomobil yakıt masraflarını yarıya indirme ve aynı sırada emisyonların da azaltılması düşüncesi oldukça iddialı gibi görülüyor. Ancak bu on yıllardır mevcut olan yakıt teknolojileriyle kolaylıkla sağlanabilir: LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) ve CNG (sıkıştırılmış doğal gaz). Dünyanın önde gelen buji uzmanı NGK SPARK PLUG bu alternatif yakıt kaynaklarını araştırıyor ve bu yakıtlardan en verimli şekilde faydalanmak için özel olarak tasarlanmış benzersiz bujiler geliştiriyor.  

NGK SPARK PLUG İstanbul ofisine bağlı olarak 7 yılı aşkın süredir çeşitli görevler üstlenmiş olan Ümit Şahin, 07.10.2019 tarihi itibarı ile Satış ve Pazarlama Müdürü görevine atanmış ve şirketin satış ve pazarlama faaliyetleri de dahil olmak üzere Güney Doğu Avrupa operasyonlarının tamamının yönetimini devralmıştır.

En hafif çim biçme makinesinden en zorlu forklift araçlarına kadar, benzin motorlarının otomotiv dünyasının ötesindeki ne kadar geniş bir alanda hayatı desteklediği çok nadir dikkate alınır. Bu alanda binlerce değişik uygulama vardır ve tümü de bujinin sağladığı güce dayanır. NGK SPARK PLUG bu ‘küçük fakat dev’ parçaların tarlaları, bahçeleri, endüstrileri ve hatta hobileri nasıl yararlandırdığını araştırıyor.  

Motor sporlarının ışıltılı dünyası, marka profillerini yükseltmek isteyen şirketler için çekiciliği yüksek bir mıknatıs gibidir. Küresel paydaşları arasında Formula 1’in Scuderia Ferrari takımı, önde gelen MotoGP takımları, , Citroën Total ve Dünya Ralli Şampiyonasındaki M-Sport Ford’un yer aldığı, ateşleme ve sensörde lider NGK SPARK PLUG için ise yarış bunun çok çok ötesindedir: Burası yeniliklerin doğduğu yerdir.  

Dünyanın önde gelen ateşleme ve sensör uzmanı NGK SPARK PLUG Aftermarket müşterilerine otomotiv ateşleme bujileri ve kızdırma bujileri ürün listesine, Avrupa’da 2,2 milyon ilave araç üzerinde değiştirme yapma imkânı veren, birçok önemli yeni referanslar ilave ediyor.