ngk yedek parça etiketli haberler

Volkswagen Tosbağa (Vosvos)… Acaba daha fazla sevilen veya tanınan bir otomobil daha var mı? 1960’ların karşı kültürünün seçilmiş otomobili, kendine has tarzı veya birçok Hollywood filminin yıldızı olan Tosbağadan bahsetmiyoruz, Tosbağa veya diğer bir adıyla “Vosvos” şüphesiz ki herkesin güvenebileceği bir otomobildi. Dünyanın lider ateşleme elemanları ve sensör uzmanı, NGK SPARK PLUG da, sevilen bu küçük otomobile olan tutkusunu paylaşmaktadır. Rattingen’deki bölgesel genel merkezimizde perdenin arkasına bakmaya devam ediyoruz. Serimizin ikinci bölümü şirket çalışanlarının sevdikleri klasik otomobillere dönüyor.  

Dünyanın lider ateşleme ve sensör uzmanı NGK SPARK PLUG, Bağımsız Otomotiv Aftermarket  (Independent Aftermarket/IAM) ateşleme ve kızdırma bujileri serilerine, Orijinal Ekipman (OE) olarak sunduğu ürünleri de içeren ve içinde önemli pek çok yeni ürünün lansmanın yer aldığı bir ürün gamı genişletme duyurusu yaptı. Yeni tanıtılan ürünler araç parkını daha da genişletmekte ve bunun yanında Bağımsız Otomotiv Aftermarket (IAM) müşterileri için hızla büyüyen yenileme fırsatları sunmaktadır.   

“Get your motor running, head out on the highway! / Motorunu çalıştır, otobana çık! “ bu sözler motosiklet tutkusunu ifade eden ve çok iyi bilinen klasik motosiklet filmi “Easy Rider” (1969) ile hatırlanan rock şarkısının, “Born to be Wild/ Hür olmak için doğmuş”, açılış dizeleriydi. Her motosikletçinin onaylayacağı üzere, açık bir yol boyunca motosiklet üzerinde hızlanmayla çok az deneyim eş tutulur, tıpkı birçok film sahnesinde olduğu gibi. Bunu yapabilmek için, gerçekten de, tüm araç parçalarının düzgün sürüş performansı göstermesine ihtiyaç vardır.  Bu parçalardan biri de oksijen sensörüdür. Bu küçük komponent, emisyonları düşürmekte ve motorum performansını artırmakta olup günümüzün motosiklet motorlarında çok önemli bir rol oynamaktadır.  

Otomobil yakıt masraflarını yarıya indirme ve aynı sırada emisyonların da azaltılması düşüncesi oldukça iddialı gibi görülüyor. Ancak bu on yıllardır mevcut olan yakıt teknolojileriyle kolaylıkla sağlanabilir: LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) ve CNG (sıkıştırılmış doğal gaz). Dünyanın önde gelen buji uzmanı NGK SPARK PLUG bu alternatif yakıt kaynaklarını araştırıyor ve bu yakıtlardan en verimli şekilde faydalanmak için özel olarak tasarlanmış benzersiz bujiler geliştiriyor.  

NGK SPARK PLUG İstanbul ofisine bağlı olarak 7 yılı aşkın süredir çeşitli görevler üstlenmiş olan Ümit Şahin, 07.10.2019 tarihi itibarı ile Satış ve Pazarlama Müdürü görevine atanmış ve şirketin satış ve pazarlama faaliyetleri de dahil olmak üzere Güney Doğu Avrupa operasyonlarının tamamının yönetimini devralmıştır.

Motor sporlarının ışıltılı dünyası, marka profillerini yükseltmek isteyen şirketler için çekiciliği yüksek bir mıknatıs gibidir. Küresel paydaşları arasında Formula 1’in Scuderia Ferrari takımı, önde gelen MotoGP takımları, , Citroën Total ve Dünya Ralli Şampiyonasındaki M-Sport Ford’un yer aldığı, ateşleme ve sensörde lider NGK SPARK PLUG için ise yarış bunun çok çok ötesindedir: Burası yeniliklerin doğduğu yerdir.  

Dünya çapında lider konumda olan ateşleme ve sensör uzmanı NGK SPARK PLUG, 1 Nisan 2019 itibarıyla EMEA Bölgesi Satış Sonrası İş Birimini, süregelen sektörel değişiklikler ve gelecek yıllarda ortaya çıkacak piyasa fırsatları için güçlü bir konuma getirmek amacıyla yeniden yapılandırmıştır.  

2-tekerlek uygulamaları için 22 adet, yeni, OE kalitesinde buji, 6 yarış bujisi dahil, otomotiv piyasasına, ateşleme parçaları ve araç elektroniğinde uzman, dünya lideri NGK SPARK PLUG tarafından, yeni motosiklet ve skuter modellerinin piyasaya sürülmesini takiben sunulmuştur. Bujilerin hızla mevcut olması, firmanın motosiklet endüstrisindeki pazar liderliğinin altını çizer ve gelecek sezon için müşterilere daha fazla fırsat sunar.  

Dünyanın önde gelen ateşleme parçaları ve sensör üreticisi NGK SPARK PLUG, içinde pazara yeni sunulmuş pek çok referans dahil, 4.4 milyon ilave araç gibi etkileyici bir araba parkını kapsayan 20 yeni ateşleme bujisi ve kızdırma bujisinin duyurusunu yaptı.  Bu ilave araç parkı kapsamasıyla üç yıl içinde en az yüzde 50 büyüme bekleniyor. Ürün yelpazesindeki genişlemeler Aftermarket pazarındaki bayi, toptancı ve atölyelere önemli satış imkanları sunuyor.