oss derneği etiketli haberler

Her yıl otomotiv sektöründen birçok uzmanı bir araya getiren Aftermarket konferanslarının bu yıl 9’ncusu gerçekleşti. Konferansta açılış konuşmacılarından olan TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, “TÜİK verilerine göre, toplam araç parkımız Mart 2018 itibariyle 22,4 milyon adede ulaştı” dedi.  

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS), 20 Nisan 2018 tarihinde İzmir Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda “Satış Yönetimi ve Stratejik Pazarlama Eğitimi” düzenledi. Üyeler tarafından yüksek katılım sağlanan organizasyona, üye olmayan firmalar da ilgi gösterdi. Eğitim Komitesi Başkanı Serdar Aslan’ın sunumunda satış ve pazarlama trendleri ve otomotiv satış sonrası sektöründeki kullanım alanları yer aldı.  

Konya Sanayi Odası tarafından Selçuklu Kongre Merkezi'nde beşincisi düzenlenen Anadolu’nun en büyük ve en uzun soluklu konferansı olan OSEG (Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği ve Çözümü İçin Kümelenme) Konferansı, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden de sektördeki önemli isim ve firmaları biraraya getirdi. 28-29 Mart 2018 tarihinde,“Otomotivde Yenilikçi Teknolojiler” ana teması ile gerçekleşen konferansa, Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler Derneği (OSS) Yönetim Kurulu Üyelerinden Serdar ASLAN moderatör olarak katılırken, Mutlu Peksaygılı ise dinleyici olarak katılım gösterdi.  

2017 sonunda göreve gelen ve geçtiğimiz Ocak ayında TAYSAD ile başladığı toplantı ve ziyaretlerine OSEM, TOBFED, CZ Turk,TecAlliance gibi Satış Sonrası Sektörü'nün önemli kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile devam eden OSS Yönetim Kurulu, geçen hafta resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara’daydı.  

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği'nin göreve gelen Yeni Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, ilk resmi ziyaret  ve toplantısını 17 Ocak Çarşamba günü Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ile gerçekleştirdi. Mevcut ve olası işbirliği süreçlerinin ele alındığı toplantı her iki taraf açısından da olumlu geçti.  

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği’nin Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısı 21 Aralık 2017 Perşembe günü Ataşehir Grand Sheraton İstanbul Oteli’nde gerçekleştirildi. OSS üyelerinin oyları ile yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri'nin belirlendiği toplantı, demokratik bir ortamda, birlik ve beraberlik mesajları ile geçen örnek bir genel kurul oldu.  

OSS Derneği’nin üyesi olduğu Avrupa’da yerleşik çatı konfederasyonu FIGIEFA'nın Genel Kurulu 26 Ekim 2017 tarihinde Brüksel'de gerçekleşti. Değişen araç teknolojilerine bağlı olarak Avrupa‘da yapılan yasal değişiklikler, yoğun toplantı gündeminin ana maddesi oldu. FIGIEFA Genel Kurulu'nda OSS Derneği’ni, OSS Başkanı ve FIGIEFA Yönetim Kurulu Üyesi Eyal TARABLUS ile OSS Dernek Koordinatörü Orçun İSTANBULLUOĞLU temsil etti.  

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği, yaptırdığı araştırma ile sektörün mevcut durumunu ve geleceğini masaya yatırdı. İkincisi gerçekleştirilen bağımsız araştırmanın sonuçları düzenlenen etkinlikte OSS üyeleri ile paylaşıldı. Etkinlik, Başkan Eyal TARABLUS’un, OSS'nin 2019’a kadarki hedeflerini paylaştığı konuşma ile başladı. Ayrıca OSS eski Başkanı Mesut URGANCILAR’a, Yönetim Kurulu tarafından Onursal Üyelik Sertifikası verilerek sektörün gelişimine verdiği emek ve yaptığı önderlik için teşekkür edildi.

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği Yönetim Kurulu, Mesut URGANCILAR’ın Başkanlık görevinden istifasının ardından 19 Eylül 2017 Salı günü gerçekleştirdiği toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı'nı ve Yönetim Kurulu görev dağılımını yeniden belirledi.  

Son 6 yıldır Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği'nin başkanlığını yapan Mesut URGANCILAR geçtiğimiz günlerde bu görevini bıraktı. Bilindiği gibi OSS Derneği Mesut URGANCILAR'ın liderliğinde birçok 'ilk'e imza atmış, 107 üye sayısına ulaşarak sektörün sözcüsü ve temsilcisi olmuştu. TRW Otomotiv'deki göreviyle eş zamanlı olarak OSS Derneği Başkanlığı'nı da bırakan Sayın URGANCILAR'a, Autoparts olarak, bundan sonraki kariyerinde bizler de başarılar dileriz.