otopratik etiketli haberler

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasında önemli bir kriter olan şarj istasyonu ihtiyacına çözüm sunmak adına, seçili hızlı bakım ve servis zinciri Otopratik mağazalarında ve bayi noktalarında, Eşarj ile birlikte elektrikli araçlar için şarj hizmeti sunuyor. 

Brisa’nın araç sahiplerine 360 derece servis sunan hızlı bakım markası Otopratik, bayram öncesi uzun seyahatlere hazırlanan sürücüleri araçlarının kontrol ve bakımlarını yapmaları konusunda uyarıyor. Otopratik uzmanları hem araçları yola hazırlamanın püf noktalarını paylaşıyor hem de direksiyon başında telefon kullanımı gibi kazalara sebep olan alışkanlıklara dikkat çekiyor.  

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, madeni yağ pazarında dünya devi Castrol ile Otopratik mağazaları için iş birliği gerçekleştirdi. Bu kapsamda mükemmel servis deneyimi yaratmaya odaklanan Otopratik mağazaları, araçların kullanım ömürleri için kritik önem taşıyan madeni yağ konusunda Castrol ile uzmanlık sunacak.  

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, Otopratik ve Propratik servis noktalarında çalışanlara özel çevrimiçi destek sunmaya başladı. Hollanda merkezli teknik yazılım şirketi HaynesPro B.V.’nin geliştirdiği yazılım, binek, hafif ticari ve ağır ticari araçların bakım ve onarımı için ustalara anlık destek sağlıyor.  

Türkiye lastik sektörünün lideri Brisa, 2015 yılı ilk çeyreğinde tüm kanallardaki toplam satış adedini, geçen yılın aynı dönemine göre %5,3 oranında artırdı. Buna göre şirket ilk çeyrekte 389 milyon TL’lik satış geliri elde ederken, net dönem karı 28 milyon TL oldu.

Kış lastiklerini trafikte sürüş emniyetinin bir parçası olarak gören Brisa, hava sıcaklığının düştüğü her an tüm araçlarda kış lastiği kullanılması gerekliliğine dikkat çekiyor.