Porsche etiketli haberler

ExxonMobil, otomobil dünyasında sera gazı emisyonunu azaltmaya yönelik enerji kaynakları çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ExxonMobil mühendislerince geliştirilen, yenilenebilir ve düşük karbonlu yeni e-yakıt Esso’nun test çalışmaları Porsche ile birlikte gerçekleşiyor. 

Porsche, otomotiv endüstrisinde çıtayı yukarı taşımaya devam ediyor. Marka inovasyon merkezinde bulunan Inno-Space alanında simüle edilen fabrikanın Bilgi Teknolojileri ortamı, daha sonra kontrollü bir şekilde fabrikaya bağlanarak, geliştirilen yenilikler üretime entegre ediliyor.  

Alman otomobil üreticisi Porsche AG, 2017 yılının ilk çeyreğinde 60 bin otomobil satarak tarihindeki en iyi ilk çeyrek performansını sergiledi.  Yılın ilk 3 ayında satışlarını yüzde 7 oranında artıran Porsche’nin bu başarısında Panamera ve Macan modellerinin performansı büyük rol oynadı.

Yokohama’nın Advan serisi lastikleri, premium otomobillerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Lüks segmentin gözde markası Porsche Cayenne orijinal ekipman olarak YOKOHAMA ‘’Advan Sport V105’’ lastiğini tercih etti. ‘’Advan Sport V105" mükemmel sürüş performansı, üstün konfor ve güvenlik özellikleri sunuyor. 

Türkiye’de satışı gerçekleşen yaklaşın 3 milyon adet turbo motorlu binek ve hafif ticari araç bulunduğunu ifade eden Supsan A.Ş. Genel Müdürü Salih Alson, “Bu araçların 400 bin adedinde bulunan turbo motorlar yenilenme sürecine girmiş durumda. Supsan olarak biz bu pazarın yarısına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Porsche, Boxster ve Cayman modellerinin yeni jenerasyonlarının 4 silindirli motora sahip olacağını açıkladı.

Türkiye’nin en büyük motor supabı üreticisi Supsan, Porsche, Ferrari ve BMW’den sonra Mercedes’i de müşteri portföyüne kattı. Denetimlerden tam not olan Supsan, Alman otomobil şirketinin supap alımı yaptığı dünyanın önde gelen firmalarından biri olmaya hak kazandı.

Efsane geri dönüyor ve Schaeffler bu dönüşün bir parçası. Porsche, 1998 yılındaki 16. ve son Le Mans zaferinden beri ilk kez, 14/15 Haziran'daki simgeleşmiş Fransız dayanıklılık yarışında en üst kategoride yer alacak. Porsche FIA World Endurance Championship (WEC)'te yeni geliştirilen 919 Hibrid LMP1 spor otomobili ile, sezonun en görkemli olayında Le Mans'da yarışacak. 

Türkiye’nin en büyük motor supabı üreticisi Supsan, Porsche ve Ferrari’den sonra BMW’yi de müşteri portföyüne kattı. BMW ekibinin denetimlerinden tam not olan Supsan, Alman otomobil firmasının supap alımı yaptığı dünyanın önde gelen firmadan biri olmaya hak kazandı.