POTEM etiketli haberler

Akaryakıt, madeni yağlar ve kimyasallar ile otomotivin, aslında omuz omuza yürüyen, birbirini etkileyen, birbirini tetikleyen, birlikte gelişen sektörler olduğuna vurgu yapan Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, “Petrol Ofisi de hem akaryakıt hem de madeni yağlar ve kimyasallar pazarlarının lideri, sektör lideri olarak otomotiv sektörünün gelişimini destekliyor” dedi.  

Petrol Ofisi ve Temsa Motorlu Araçlar arasındaki iş birliği kapsamında, Mitsubishi Motors ve Mitsubishi Fuso markalı araçlarda, ileri teknolojiyle üretilen yüksek performansa sahip Petrol Ofisi Madeni Yağlar tavsiye edilecek ve Temsa Motorlu Araçlar yetkili servislerinde de satışa sunulacak. 

Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın inovasyon çalışmaları kapsamında tamamen yenilenen Petrol Ofisi MAXIGEAR Dişli Yağları Serisi, binek, hafif ticari, ağır vasıta araçlar ile iş makinelerinin şanzıman ve diferansiyel sistemlerinde, en zor şartlarda sunduğu üstün korumanın yanı sıra; araçlarda daha uzun yağ değişim aralığı ve yakıt tasarrufu sağlıyor.

Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketi  Petrol Ofisi, önde gelen binek araç, ticari araç ve iş makinesi markaları ile yakın işbirlikleri içinde olmaktan gurur duyuyor; bu işbirliklerinde kurulan güvenle hız kesmeden yoluna devam ediyor.

PETDER (Petrol Sanayi Derneği) tarafından açıklanan en son verilere göre 2010 yılında Petrol Ofisi ulusal pazarda 73,000 ton madeni yağ satışı gerçekleştirerek pazar payını % 24,1'e yükseltti ve madeni yağ pazarının lideri oldu. Petrol Ofisi liderliğini, hedef aldığı ve rekabetçi pazarda ciddi bir potansiyele sahip olan yüksek teknolojili ürün segmentlerinde büyümesine borçlu bulunuyor. Petrol Ofisi 2011 yılında bu ivmeyi yükselterek devam ettirmeyi amaçlıyor.