Rıza Şahin Hıdır Usta etiketli haberler

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği’nin Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısı 21 Aralık 2017 Perşembe günü Ataşehir Grand Sheraton İstanbul Oteli’nde gerçekleştirildi. OSS üyelerinin oyları ile yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri'nin belirlendiği toplantı, demokratik bir ortamda, birlik ve beraberlik mesajları ile geçen örnek bir genel kurul oldu.  

Frankfurt ve Shanghai’dan sonra otomotiv endüstrisinin en büyük 3. fuarı olarak konumlanan Automechanika Istanbul’a 9. salondaki O-1 no’lu standında katılan Hıdırusta Otomotiv, güçlü ürün portföyünün yanı sıra “çevreci standı” ile de ilgi odağı oldu.    

Mesleki eğitimin ve nitelikli işgücünün önemine inanan Hıdırusta Otomotiv, bu kapsamda Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği yaptı. Lisenin Otomotiv Teknolojisi Bölümü’nde öğrenim gören 600’e yakın öğrencinin 2016-2017 döneminde faydalanacağı ders kitaplarının basımını üstlenen Hıdırusta Otomotiv, sosyal sorumluluk projesi kapsamında uzun soluklu bir işbirliğinin de temelini atmış oldu.

Otomotiv aftermarket piyasasının güçlü dağıtım firmaları arasında yer alan Hıdırusta, 2020 hedefleri kapsamında önemli bir dönüşüme daha imza attı. Şirket, 1 Temmuz 2015 itibariyle Hıdırusta Motorlu Araçlar San. ve Tic. Ltd. Şti. olan unvanını Hıdırusta Otomotiv A.Ş. olarak değiştirdi.

“Yedek Parça Deponuz” sloganıyla Türkiye genelinde lojistik ağlar ören Hıdır Usta’nın başarısının sırrı 3H kuralında gizli. “Hızlı, hasarsız, hatasız gönderim” ilkesi ile iş süreçlerini şekillendiren şirket, bulunabilirlik oranlarını yüksek tutmaya ve yenilikçi çözümlerle fark yaratmaya odaklanıyor. 

Bölgenin en dinamik ve kapsamlı otomotiv etkinliği olan Automechanika İstanbul, bu sene 09-12 Nisan 2015 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 9. Hall’deki standında iş ortaklarını ağırlayan Hıdır Usta Motorlu Araçlar, hazırladığı ‘teknolojik’ sürprizlerle ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşattı. 

Yatırımları ve güçlü dağıtım ağı ile istikrarlı büyüme grafiğini sürdüren Hıdır Usta, 2015 yılına hızlı bir başlangıç yaptı. Distribütörlüğünü yaptığı markalara Euroricambi, SKF ve FAG gibi dünya devi üreticileri de ekleyen şirket, bu yıl hizmet verdiği araç gruplarını genişleterek %25 büyüme yakalamayı hedefliyor.

2013’ün son çeyreğinde başlayan şubeleşme yatırımlarına aralıksız devam eden Hıdır Usta Motorlu Araçlar’ın dördüncü durağı İzmir oldu. Ege’nin İncisi’ne deneyimli bir ekip ve güçlü bir lojistik altyapı ile çıkarma yapan şirket, böylelikle liderlik hedefine de bir adım daha yaklaştı. 

“Türkiye’nin Yedek Parça Deposu” mottosu çerçevesinde büyüme rotasını çizen Hıdır Usta, globalleşme yolunda da önemli adımlar atmayı sürdürüyor. Geçen yıl dünya aftermarket pazarının lider oyuncusu TEMOT INTERNATIONAL’ın hissedarı olan şirket, hem Türk otomotiv sanayinin, hem de Hıdır Usta’nın dünyadaki konumunun güçlenmesine katkı sunuyor.