Saim Aşcı etiketli haberler

Türkiye yedek parça sektöründe 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Motor AŞİN, sıklıkla gündeme gelen sahte yedek parça konusuyla ilgili aydınlatıcı bilgiler paylaştı. Her ay on binlerce taklit yedek parçanın yakalandığını ifade eden Motor AŞİN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Saim Aşçı "Dünyada rüştünü ispatlamış markaların onlarca yıl AR-GE ile ürettiği ürünleri, merdiven altı firmalar tarafından birebir aynı kutulamayla taklit edilerek üretiliyor. Sahte parçayı satın alanlar da, üretip satanlar da çoğu kez bu gerçeği bilerek ticaret yapıyor. Ortadoğu, Afrika ve Balkan ülkeleri, ekonomik şartları nedeniyle, yüksek adetli siparişle ülkemizden sahte yedek parça ithal ederken, maalesef bu sahte parçaların bir kısmı da yerel pazar ağına dahil oluyor. Bu sebeple otomotiv satış sonrası pazarında en kritik unsur güvendir." açıklamasını yaptı.  

48 yıldır yurt içi ve yurt dışı pazarlarda başarıyla faaliyet gösteren Motor Aşin, iş ortaklarının yoğun katılımı ile İzmir şubesini hizmete açtı.  

Yoğun tempolu bir iş dünyası. Yıllardır pes etmeden süregelen bir mücadele. 70 li yıllarda yönetim kurulu başkanımız Suphi AŞÇI ve Ramazan AŞÇI tarafından o günün şartlarıyla < Kalitede GÜVENİN Adresi >  prensibiyle bir aile şirketi olarak kurulmuş, durmayan bir saat gibi,  ibresi hep KALİTE esasıyla günümüze kadar gelmiş ve aynı kararlılıkla, aynı çizgide sonraki nesillere aktarılmak üzere süregelecek bir yolculuk azmi bizimkisi…