schaeffler otomotiv etiketli haberler

Dünya çapında lider otomotiv ve endüstri tedarikçisi Schaeffler, Türkiye’de sektöre nitelikli iş gücü kazandırmaya devam ediyor. İstanbul'daki beş meslek lisesi ile yapılan iş birliği sayesinde gerçekleşen 22 oturumda 640 öğrenci Schaeffler Teknoloji Merkezi'nde eğitim gördü. Eğitimlere; Şişli Meslek Lisesi, Samandıra Meslek Lisesi, Borsa İstanbul, Borusan Asım Kocabıyık ve İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı.  

Orijinal parça kalitesindeki, kaliteli ve uzun ömürlü yedek parçaları kullanmak, filo operatörlerinin ve nakliye şirketlerinin toplam sahip olma maliyetini azaltmaları ve servis aralıklarını uzatmaları açısından önemlidir. Bu durum özellikle Ağır Vasıtaların debriyaj tamirinde ayrı bir önem taşır. Schaeffler, LuK markasıyla Aftermarket ticari araç segmentinin köklü ve güçlü bir ortağı olmakla birlikte ürün portföyünü sürekli güncellemektedir.

Schaeffler'in Automotive Aftermarket bölümü, Almanya'nın Halle (Saale) kentinde düzenlenen ve coşkulu bir havada geçen temel atma töreniyle Aftermarket Kitting Operation (AKO) isimli yeni montaj ve ambalajlama merkezinin inşaat aşamasını başlattı. "Star Park" sanayi bölgesinde inşa edilen teknoloji harikası bu lojistik merkezi, Schaeffler'in "Gelecek için Mobilite" stratejisi doğrultusunda şirketi dönüştürmek üzere tasarladığı "Agenda 4 plus One" mükemmeliyet programındaki 20 girişimden birisidir. Schaeffler AG Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulunun onayıyla bu inşaat projesi için 180 milyon euro bütçeli bir yatırıma imza attı.

Schaeffler'in “FAG Tekerlek Rulmanı Kitleri 2017/2018” kataloğu kısa süre önce yayınlandı. Katalogda, yaklaşık 60 uluslararası otomobil üreticisinin araçları için tekerlek rulmanı ve onarım çözümleriyle ilgili bilgiler yer alıyor. Toplamda bin 180'in üzerinde tekerlek rulmanı seti içeren portföy, klasik tekerlek rulmanı seti FAG WheelSet'ten, bir akstaki her iki tekerlek için de tekerlek rulmanı değişimi sağlayan FAG WheelPro'ya, hatta hafif ticari araçlar için onarım çözümlerine kadar çeşitli seçenekler sunuyor. Böylece, geniş bir kapsamda hazırlanan katalogda Aftermarket uzmanları için pazarın yaklaşık yüzde 94'üne ulaşma fırsatı sağlanıyor.  

Schaeffler, FAG Generation C sabit bilyalı rulmanların üretim kapasitesine büyük yatırım yaparak standart rulman işini büyütüyor. Schaeffler’in yıllardır başarılarıyla adından söz ettiren sabit bilyalı rulmanları, geliştirilmiş ürün özellikleriyle, yeni lojistik konseptiyle ve maliyet etkin çözümleriyle artık daha da cazip.  

Schaeffler, elektrikli mobilite ürün portföyünden bir kesit sunduğu eCarTec Münih'te, yüksek verimlilik ve sürüş keyfini bir arada sunan STEP² konsept aracını da görücüye çıkardı. Schaeffler, elektrikli poyra tahrikli sistemini, geleceğin alan tasarruflu araç konseptlerini hayata geçiren bir teknoloji olarak görüyor.  

Otomotiv sektörünün heyecanla beklediği Automechanika Fuarı, bu yıl 13-17 Eylül tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleşecek. İki yılda bir düzenlenen ve otomotiv yedek parça sektörünün nabzını tutan fuarda dev standıyla yer alacak Schaeffler, ziyaretçilerini sanal bir yolculuğa çıkaracak.    

Anket sonucunda, dünya genelinde anketin uygulandığı bayilerin yaklaşık yüzde 75’i ve tüm bağımsız tamirhanelerin yaklaşık yüzde 90’ı Schaeffler Automotive Aftermarket ürün ve hizmetlerinden “çok memnun” oldukları ortaya çıktı. İlave başka bir pozitif sonuç ise bağımsız tamirhanelerin yüzde 43’ünün Schaeffler Automotive Aftermarket’in ürün ve hizmetlerinin  gerçek fanatikleri olduklarının ortaya çıkmasıydı.

24 Schaeffler Tesisi, General Motors'dan "2014 Tedarikçi Kalite Mükemmeliyet Ödülü” nü alarak dünya çapındaki üstün kalitesiyle bir zafere imza attı. Ödüller, Schaeffler'ın ABD, Meksika, Brezilya, Çin, Hindistan, Kore, Almanya, Romanya, Macaristan ve Güney Afrika'daki üretim tesislerine verildi. Schaeffler Otomotiv Bölümü CEO’su Prof. Peter Pleus: "Ödüller, kalite standartlarının Schaeffler'in tüm üretim tesislerinde uygulandığını açıkca gösteriyor" dedi.