schaeffler yedek parça etiketli haberler

Dünya çapında lider otomotiv ve endüstri tedarikçisi Schaeffler, Türkiye’de sektöre nitelikli iş gücü kazandırmaya devam ediyor. İstanbul'daki beş meslek lisesi ile yapılan iş birliği sayesinde gerçekleşen 22 oturumda 640 öğrenci Schaeffler Teknoloji Merkezi'nde eğitim gördü. Eğitimlere; Şişli Meslek Lisesi, Samandıra Meslek Lisesi, Borsa İstanbul, Borusan Asım Kocabıyık ve İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı.  

Schaeffler Automotive Aftermarket Türkiye, sektöre yön veren uzmanlığını 2018 yılında düzenlediği seminerlerde yaklaşık 1400 katılımcı ile paylaştı.

Schaeffler, INA markası altında motor onarımı için toplam 1.500'ün üzerinde farklı parça sunan, güncellenmiş iki ayrı yedek parça kataloğu yayınladı. Katalogda yer alan ve Schaeffler Automotive Aftermarket bölümü tarafından hazırlanan yeni referans çalışmaları sayesinde tamirhane çalışanları, ister kayış tahrikli ana tahrik sistemleri ister devir ayarlı alternatör kasnakları için aradıkları yedek parçaları ve onarım çözümlerini kolayca bulabilecekler.

Schaeffler bağımsız otomotiv yenileme pazarı için yeni kuru ve ıslak tip çift balatalı debriyaj onarım çözümleri sunuyor. LuK RepSet 2CT ile Schaeffler, şimdiye kadar yedek parça piyasasında kuru tip çift balatalı debriyajlar için onarım çözümü sunan sadece ilk değil tek şirkettir. Schaeffler şimdi bu portföyü Fiat, Renault ve Smart modelleri için yeni uygulamalarla genişletti. Buna ek olarak Schaeffler'in LuK RepSet 2CT çözümü artık VW Grubunun ıslak tip çift balatalı debriyajlar kullanılan araçları için de mevcuttur.  

Orijinal parça kalitesindeki, kaliteli ve uzun ömürlü yedek parçaları kullanmak, filo operatörlerinin ve nakliye şirketlerinin toplam sahip olma maliyetini azaltmaları ve servis aralıklarını uzatmaları açısından önemlidir. Bu durum özellikle Ağır Vasıtaların debriyaj tamirinde ayrı bir önem taşır. Schaeffler, LuK markasıyla Aftermarket ticari araç segmentinin köklü ve güçlü bir ortağı olmakla birlikte ürün portföyünü sürekli güncellemektedir.

Schaeffler bu yıl düzenlenecek olan Automechanika Frankfurt fuarının 25. yıl dönümünü geleceğin tamirhanesini tanıtarak kutlayacak. 11 Eylül - 15 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan uluslararası ticaret fuarının ziyaretçileri, araç onarımının heyecan verici dünyasını yakından tanıma fırsatı elde edecek. Automotive Aftermarket bölümü, Schaeffler'in geleceğe yönelik “Agenda 4 plus One” programının bir parçası olarak uyguladığı dijital gündemine paralel olarak, gelecekteki gündelik tamirhane çalışmalarını karma ve artırılmış gerçeklik kullanan sanal bilgi aktarımıyla birleştiren dijital ekranlara odaklanacak. Bunun dışında, Schaeffler ayrıca komple şanzıman, motor ve şasi uzmanlığını da sergileyecek.  

Schaeffler'in Automotive Aftermarket bölümü, Almanya'nın Halle (Saale) kentinde düzenlenen ve coşkulu bir havada geçen temel atma töreniyle Aftermarket Kitting Operation (AKO) isimli yeni montaj ve ambalajlama merkezinin inşaat aşamasını başlattı. "Star Park" sanayi bölgesinde inşa edilen teknoloji harikası bu lojistik merkezi, Schaeffler'in "Gelecek için Mobilite" stratejisi doğrultusunda şirketi dönüştürmek üzere tasarladığı "Agenda 4 plus One" mükemmeliyet programındaki 20 girişimden birisidir. Schaeffler AG Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulunun onayıyla bu inşaat projesi için 180 milyon euro bütçeli bir yatırıma imza attı.

AD International (ADI), 25 Nisan 2018 tarihinde Belçika'nın Brüksel kentinde her yıl düzenlediği tedarikçi zirvesi kapsamında Schaeffler'in Automotive Aftermarket bölümünü 2017 Yılın Tedarikçisi ödülüyle taçlandırdı. Tüm dünyada aktif ticaret yapan grup, bu ödülle birlikte, 2004'ten bu yana Schaeffler ile sürdürdüğü güçlü ve tutarlı ortaklığı onurlandırmış oldu.  

Schaeffler, aşınmaya karşı optimum yağlama ve ek koruma sağlamak için INA Zincir KİT’lerine anında etkili bir zincir katkı maddesi ekliyor. Schaeffler ile yağ ve katkı maddesi uzmanı Liqui Moly şirketi işbirliğinde geliştirilen bu yeni ürün, zincirli tahrik sistemleri değiştirildikten sonra çalışma esnasındaki aşınmayı yüzde 20'ye kadar azaltıyor.