schaeffler yedek parça etiketli haberler

Günümüzde üretilen motorlar ile ilgili CO2 değerleri, gürültü emisyonları, güvenilirlik ve verimlilik konularındaki beklentiler artmaya devam ediyor. Bu durum, motor üreticilerinin karşılaştığı zorlukların da sürekli artması anlamına geliyor. Bu açıdan, supap mekanizması, kusursuz yanma işlemi için belirleyici bir kontrol elemanı görevindedir. Schaeffler, INA markası altında supap mekanizmalarında teknoloji lideridir. Yeni “INA Supap Mekanizması Bileşenleri 2019/2020” yedek parça kataloğu, komple onarıma yönelik kapsamlı bir portföy içermektedir. Tamirhaneler, 400'ü aşkın sayfadan oluşan katalogda, kapsamlı bir INA Kam Mili Kiti portföyünün yanı sıra 430'dan fazla farklı bağımsız bileşene de ulaşabilirler. Bu bileşenler arasında kam milleri, kam mili zamanlama üniteleri, ana supaplar ve kontrol supapları, külbütör kolları ve manivela kolları, destek elemanları, ayrıca hidrolik ve mekanik supap iticileri bulunmaktadır.

Zincirli tahrikler geleceğin ürünü haline gelmiştir. Schaeffler’in Automotive Aftermarket bölümündeki uzmanlar buna inanıyor ve 2030 yılına kadar yeni araçlarda zincirli tahrik motorlarının kullanımında önemli bir artış bekliyor. Zincirli tahrik konusunda 100 yıldan fazla deneyime sahip olan şirket, en büyük orijinal ekipman üreticilerinden biri olmasının yanı sıra bağımsız yedek parça pazarına, zincirle çalışan tahrik sistemleri için geniş kapsamlı tamir çözümleri sunmaktadır. Aftermarket uzmanı şirketin portföyünün en yeni üyesi, VW Grubun 1.4 TSI motorlu (VW, Audi, Seat ve Skoda) araçları için INA markası ile piyasaya sürülen yeni zamanlama zinciri kitidir.  

Dünya çapında lider otomotiv ve endüstri tedarikçisi Schaeffler, Türkiye’de sektöre nitelikli iş gücü kazandırmaya devam ediyor. İstanbul'daki beş meslek lisesi ile yapılan iş birliği sayesinde gerçekleşen 22 oturumda 640 öğrenci Schaeffler Teknoloji Merkezi'nde eğitim gördü. Eğitimlere; Şişli Meslek Lisesi, Samandıra Meslek Lisesi, Borsa İstanbul, Borusan Asım Kocabıyık ve İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı.  

Schaeffler Automotive Aftermarket Türkiye, sektöre yön veren uzmanlığını 2018 yılında düzenlediği seminerlerde yaklaşık 1400 katılımcı ile paylaştı.

Schaeffler, INA markası altında motor onarımı için toplam 1.500'ün üzerinde farklı parça sunan, güncellenmiş iki ayrı yedek parça kataloğu yayınladı. Katalogda yer alan ve Schaeffler Automotive Aftermarket bölümü tarafından hazırlanan yeni referans çalışmaları sayesinde tamirhane çalışanları, ister kayış tahrikli ana tahrik sistemleri ister devir ayarlı alternatör kasnakları için aradıkları yedek parçaları ve onarım çözümlerini kolayca bulabilecekler.

Schaeffler bağımsız otomotiv yenileme pazarı için yeni kuru ve ıslak tip çift balatalı debriyaj onarım çözümleri sunuyor. LuK RepSet 2CT ile Schaeffler, şimdiye kadar yedek parça piyasasında kuru tip çift balatalı debriyajlar için onarım çözümü sunan sadece ilk değil tek şirkettir. Schaeffler şimdi bu portföyü Fiat, Renault ve Smart modelleri için yeni uygulamalarla genişletti. Buna ek olarak Schaeffler'in LuK RepSet 2CT çözümü artık VW Grubunun ıslak tip çift balatalı debriyajlar kullanılan araçları için de mevcuttur.  

Orijinal parça kalitesindeki, kaliteli ve uzun ömürlü yedek parçaları kullanmak, filo operatörlerinin ve nakliye şirketlerinin toplam sahip olma maliyetini azaltmaları ve servis aralıklarını uzatmaları açısından önemlidir. Bu durum özellikle Ağır Vasıtaların debriyaj tamirinde ayrı bir önem taşır. Schaeffler, LuK markasıyla Aftermarket ticari araç segmentinin köklü ve güçlü bir ortağı olmakla birlikte ürün portföyünü sürekli güncellemektedir.

Schaeffler bu yıl düzenlenecek olan Automechanika Frankfurt fuarının 25. yıl dönümünü geleceğin tamirhanesini tanıtarak kutlayacak. 11 Eylül - 15 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan uluslararası ticaret fuarının ziyaretçileri, araç onarımının heyecan verici dünyasını yakından tanıma fırsatı elde edecek. Automotive Aftermarket bölümü, Schaeffler'in geleceğe yönelik “Agenda 4 plus One” programının bir parçası olarak uyguladığı dijital gündemine paralel olarak, gelecekteki gündelik tamirhane çalışmalarını karma ve artırılmış gerçeklik kullanan sanal bilgi aktarımıyla birleştiren dijital ekranlara odaklanacak. Bunun dışında, Schaeffler ayrıca komple şanzıman, motor ve şasi uzmanlığını da sergileyecek.  

Schaeffler'in Automotive Aftermarket bölümü, Almanya'nın Halle (Saale) kentinde düzenlenen ve coşkulu bir havada geçen temel atma töreniyle Aftermarket Kitting Operation (AKO) isimli yeni montaj ve ambalajlama merkezinin inşaat aşamasını başlattı. "Star Park" sanayi bölgesinde inşa edilen teknoloji harikası bu lojistik merkezi, Schaeffler'in "Gelecek için Mobilite" stratejisi doğrultusunda şirketi dönüştürmek üzere tasarladığı "Agenda 4 plus One" mükemmeliyet programındaki 20 girişimden birisidir. Schaeffler AG Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulunun onayıyla bu inşaat projesi için 180 milyon euro bütçeli bir yatırıma imza attı.