Shell etiketli haberler

Yenilenebilir düşük karbonlu yakıt çeşitleri artış gösteriyor. R33 Blue Diesel’in ardından Bosch, Shell ve Volkswagen, düşük karbonlu bir benzin alternatifini daha bu yakıtların arasına ekledi. Blue Gasoline isimli yeni yakıt, yüzde 33’e kadar yenilenebilir yakıt içeriyor ve kuyudan tekere karbon emisyonunda kilometre başına en az yüzde 20 azalma sağlıyor.  

Shell, DYNAFLEX teknolojisiyle geliştirdiği yeni Shell V-Power ve Shell FuelSave yakıtlarını Türkiye çapındaki tüm istasyonlarında tüketicilerin beğenisine sundu. Günümüz sürüş koşullarında araç motorlarını temiz tutarak, motor verimliliğini ve performansını arttırmaya yardımcı olan DYNAFLEX Teknolojisi ile geliştirilen yeni yakıtlar, yaklaşık 120 bilim insanının 5 yılı aşkın süredir gerçekleşen araştırmaları sonucunda geliştirildi. Bu süreçte ürünler, 250 otomobil kullanılarak 3 milyon kilometrenin üzerinde mesafede test edildi. Shell ayrıca dünyaca ünlü Londra Üniversitesi Goldsmiths ile birlikte günümüz sürücülerinin duyguları ile sürüş verimliliği arasındaki bağı daha iyi anlamak için yürüttüğü çalışmanın Türkiye ayağından elde edilen ilgi çekici iç görüleri de paylaştı.   

Emniyet kültürünü şirket değerlerinden biri haline getirmiş olan Shell’in bütün dünyadaki organizasyonlarında olduğu gibi, Shell Türkiye de 1 gününü emniyete ayırdı. Shell’in “Hedef Sıfır” olarak adlandırdığı, çevreye ve insan hayatına zarar verebilecek her türlü kazanın maksimum ölçüde engellenmesi vizyonu doğrultusunda, bu yılın Emniyet Günü teması  “Hedef Sıfırı Başarıyoruz, Çünkü Önemsiyoruz” olarak belirlendi. 6 Mayıs’ta tüm gün boyunca düzenlenen Emniyet Günü etkinliklerine,  Shell Türkiye’nin tüm çalışanları,  müteahhitleri, bayileri ve iş ortakları katıldı. 

İstanbul Autoshow 2015 hazırlıklarıyla ilgili basın toplantısı, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Autoshow Başkanı İlhan Ersözlü’nün katılımıyla 21 Ocak Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleştirildi.

Bayramda çocuklarınıza ve kendinize farklı bir hediye vermek ister misiniz? O halde Shell’in katkılarıyla, Anadolu’nun en eski yerleşim bölgesi Çatalhöyük’teki arkeolojik kazılar kapsamında ilköğretim öğrencileri için düzenlenen “Arkeoloji Yaz Atölyesi” programına ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2-11 Kasım tarihlerinde düzenlenecek İstanbul Autoshow 2012’de, 4 dünya lansmanı, 31 Türkiye lansmanı yapılacak. 45 markanın 500’e yakın model ile katılacağı  İstanbul Autoshow 2012, sektörün güç gösterisini sergileyeceği bir platform niteliğinde.