Sinan Özkök Nissan etiketli haberler

İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin Otomotiv ve Mobilite Çözümleri panelinde konuşan NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, Geleceğin otomotiv teknolojileri ve NISSAN’ın mobilite çözümlerini anlattı.  

22 yıl Renault’da çalıştıktan sonra Türkiye’de Nissan’ın yeni Genel Müdürü olan Sinan Özkök, son 5 yıldır gündemde olan yatırım planlarına ilişkin yeni bir alternatif sundu. Özkök, “Üretim için ilk etapta illa yeni bir tesis kurulması gerekmiyor. Oyak Renault’un Bursa fabrikasında kapasite boşluğu doğarsa 20 bin Nissan markalı araç üretebiliriz. Bu sayede Türkiye’de en çok satan Japon marka oluruz” dedi.

Japon otomotiv devi Nissan, Türkiye’deki kararlı büyüme stratejisi çerçevesinde, bu ülkedeki satış operasyonlarının kontrolünü tamamen kendi bünyesine aldı. Sumitomo Corporation ile varılan anlaşma ve yetkili kuruluşların onayı ile Nissan Otomotiv A.Ş (NOAS) hisseleri, Nissan Motor Co. Ltd’e devroldu. Nissan, müşterilerine sunduğu hizmetlerin bu durumdan hiçbir şekilde etkilenmeyeceğini belirtti.