standart profil etiketli haberler

2011 yılından bu yana Çin’de faaliyet gösteren Standard Profil Grubu, 6 milyon avro yatırımla Jingzhou şehrinde gerçekleştirdiği yeni fabrika yatırımıyla operasyonlarını genişletirken otomotiv devlerine yılda 2 milyon adet sızdırmazlık profili tedarik etmeye hazırlanıyor.  

Dünya otomotiv endüstrisi için 1977 yılından bu yana sızdırmazlık profili üreten Standard Profil Grubu ve Düzce Üniversitesi arasında bugün imzalanan protokol Kapsamında ‘Çevreye Duyarlı Sızdırmazlık Profilleri’ üretilmesi için harekete geçildi. İmza törenine, Standard Profil Grubu Ar-Ge Direktörü Dr. Ali Erkin Kutlu, Düzce Fabrika Genel Müdürü Teoman Yücel ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar katıldı.

Dünya otomotiv endüstrisi için 1977 yılından bu yana sızdırmazlık profili üreten Standard Profil Grubu, bünyesindeki ikinci Ar-Ge merkezinin açılışını Manisa'da gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşan Standard Profil Grubu CEO'su Turhan Semizer, Manisa Ar-Ge Merkezi ile Grubun küresel rekabette daha da güçlendiğini belirterek, "Manisa'da açtığımız Ar-Ge merkezimizle hedefimiz, otomotiv sektörüne yön verecek yeniliklerle, müşterilerimize özel çözümleri sunmak ve Manisa'dan dünyaya teknik uzmanlığımızı ihraç etmek" dedi.  

Standard Profil Grubu, 2015 yılında gerçekleştirdiği üretimle Türkiye’nin en çok kauçuk ihraç eden üçüncü firması ünvanını elde etti. 2015 İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamüller İhracatçıları Birliği (İKMİB) “2015 Kimyanın Yıldızları Ödül Töreni”ne katılan Standard Profil Grubu Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezai Akdemir, “Grubumuz artan rekabetçi yapısı ve kaliteli üretimi ile 2015 yılında toplam 175 milyon USD’lık ihracat gerçekleştirdi” dedi.

Dünya çapında otomotiv sızdırmazlık profilleri üreten Standard Profil, Bulgaristan’daki ikinci fabrikasını açtı. Bu fabrikasıyla tüm dünyada üretilecek yeni Opel Astra’lara imzasını atmaya hazırlanan şirket, diğer pazarlardaki etkinliğini de artıracak.

Otomotiv dünyasının yeni yıldızı olma yolunda ilerleyen Meksika, Türklerin yatırım radarına girdi. 2020'de Amerika ve Kanada'nın üretimini sollaması beklenen Meksika'ya yatırım yapan Türk otomotiv yan sanayi firmalarının sayısı arttı. Orhan Holding ve Murat Ticaret'ten sonra Standard Profil de Meksika'da yatırım yaptı.

TAYSAD, Çin Otomotiv Parça & Aksesuvarları Kurumu (CAPAC ) ile işbirliği anlaşması imzalayarak, Türk firmalarına kapıyı sonuna kadar açtı. Anlaşma gereği, mevcutta Avrupa’dan yapılan yedek parça ithalatının Türkiye’den sağlanması yönünde çalışmalar yürütülecek.