taysad aftermarket konferansı etiketli haberler

Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden olan otomotiv endüstrisi, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Aftermarket Konferansı’nda buluştu. Sektörünün satış sonrası ürün ve hizmetler konusunda en verimli organizasyonu olan 10. Aftermarket Konferansı’nda otomotiv endüstrisindeki güncel uygulamalar, fırsatlar, yaşanan sorunlar, global ve ulusal çapta ele alındı.  

Otomotiv sektöründe büyük öneme sahip Satış Sonrası Pazarı hakkında uluslararası görüşlerin paylaşıldığı ve küresel seviyede yeni trend ve çalışmaların konu edildiği X. Aftermarket Konferansı İstanbul’da düzenlendi. Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği OSS, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği TAYSAD ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği OİB tarafından düzenlenen konferans 10. senesinde yine otomotiv dünyasında gelişen teknolojinin gücünü, küresel pazarlardaki yeni fırsatları ve sektördeki yenilikleri takip etmek için gelen 300’ün üzerinde konuğu ağırladı.  

Her yıl otomotiv sektöründen birçok uzmanı bir araya getiren Aftermarket konferanslarının bu yıl 9’ncusu gerçekleşti. Konferansta açılış konuşmacılarından olan TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, “TÜİK verilerine göre, toplam araç parkımız Mart 2018 itibariyle 22,4 milyon adede ulaştı” dedi.  

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) tarafından desteklenen, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından ortaklaşa düzenlenen 8. Aftermarket Konferansı 26 Mayıs 2017 Cuma günü The Green Park Pendik Hotel’degerçekleştirildi. Sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının katıldığı konferansa,OSS Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyal TARABLUS’un açılış konuşmasında gündeme getirdiği sektörümüzün terminolojisini Türkçeleştirelim önerisi damga vurdu.  

Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi olan Maysan Mando, 2010 yılından bu yana sektörün ilgili profesyonellerini bir araya getiren ve TAYSAD’ın ev sahipliğinde bu yıl 8’incisi düzenlenen, küresel düzeyde sektördeki güncel trendlerin ve yenilikçi yaklaşımların paylaşıldığı VIII. Aftermarket Konferansı’nın, ana sponsorluğunu üstlendi.  

Bu yıl 8’inci kez düzenlenen “Aftermarket Konferansı” alanında uzman konuşmacıları ve çok sayıda davetliyi ağırladı. Konferansın açılış konuşmacılarından TAYSAD Başkanı Alper Kanca, Türk otomotiv tedarik sanayinin küresel Yenileme Pazarı’nda varlığını sürdürebilmesi için sürücüsüz araç teknolojisine göre dönüşmesi gerektiğinin altını çizdi.   

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD), 29 Mayıs’ta Pendik Green Park Hotel’de düzenlenecek After Market Konferansı’nda, After Market sektöründeki son yenilikleri değerlendirmek üzere sektörün önemli temsilcilerini bir araya getirecek.  

Türk Otomotiv Tedarik Sanayinin, ihracat-ithalat dengesinin 2004 yılından bu yana olumlu şekilde geliştiğini kaydeden TAYSAD Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu, “Otomotiv tedarik sanayi 2014 yılında yaklaşık 9 milyar 88 milyon dolarlık ihracat ve yaklaşık 7 milyar 776 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirdi. Cari açığın önlenmesi noktasında sektörümüzün katkıları büyük” diye konuştu.