turhan semizer etiketli haberler

2011 yılından bu yana Çin’de faaliyet gösteren Standard Profil Grubu, 6 milyon avro yatırımla Jingzhou şehrinde gerçekleştirdiği yeni fabrika yatırımıyla operasyonlarını genişletirken otomotiv devlerine yılda 2 milyon adet sızdırmazlık profili tedarik etmeye hazırlanıyor.  

Dünya otomotiv endüstrisi için 1977 yılından bu yana sızdırmazlık profili üreten Standard Profil Grubu, bünyesindeki ikinci Ar-Ge merkezinin açılışını Manisa'da gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşan Standard Profil Grubu CEO'su Turhan Semizer, Manisa Ar-Ge Merkezi ile Grubun küresel rekabette daha da güçlendiğini belirterek, "Manisa'da açtığımız Ar-Ge merkezimizle hedefimiz, otomotiv sektörüne yön verecek yeniliklerle, müşterilerimize özel çözümleri sunmak ve Manisa'dan dünyaya teknik uzmanlığımızı ihraç etmek" dedi.  

Dünya çapında otomotiv sızdırmazlık profilleri üreten Standard Profil, Bulgaristan’daki ikinci fabrikasını açtı. Bu fabrikasıyla tüm dünyada üretilecek yeni Opel Astra’lara imzasını atmaya hazırlanan şirket, diğer pazarlardaki etkinliğini de artıracak.

Standard Profil, dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden olan Toyota tarafından rekabetçi fiyat politikası ve maliyet performansındaki katma değerli üretimiyle ‘Üstün Başarı’ ödülüne layık görüldü.

Otomotiv dünyasının yeni yıldızı olma yolunda ilerleyen Meksika, Türklerin yatırım radarına girdi. 2020'de Amerika ve Kanada'nın üretimini sollaması beklenen Meksika'ya yatırım yapan Türk otomotiv yan sanayi firmalarının sayısı arttı. Orhan Holding ve Murat Ticaret'ten sonra Standard Profil de Meksika'da yatırım yaptı.

Uluslararası Türk şirketi Standard Profil, 36 milyon Dolarlık yatırımla 10. fabrikasını Meksika’da açtı. Bu yatırımla Amerika pazarındaki varlığını ve payını arttırmayı hedefleyen Standard Profil’in CEO’su Turhan Semizer, “Avrupa’da pazar payımız yüzde 20’nin üzerinde ve bu başarımızı Kuzey Amerika’ya taşımak istiyoruz” dedi.