Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası etiketli haberler

Coşkunöz Metal Form, “Pres Hatlarında Yapay Zeka ile İnsan Tespiti” projesi ile MESS tarafından her yıl düzenlenen İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül Töreni’nde, ‘Dijital İş Sağlığı ve Güvenliği (Dijital İSG)’ kategorisinde birincilik ödülü aldı. Coşkunöz Metal Form ‘İSG Elçileri’ kategorisinde de ödül alırken, Holding şirketlerinden Coşkunöz Kalıp Makina da ‘İSG Elçileri’ kategorisinde ödüle layık görüldü. 

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS)  tarafından düzenlenen Altın Eldiven ve Altın Öneri İş Sağlığı ve Güvenliği Yarışması’na katılan Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi Maysan Mando, çalışanların hayata geçen projelerinin değerlendirildiği ‘Altın Öneri’ kategorisinde, başarılı projesiyle ödüle layık görüldü.  

World Class Manufacturing/Dünya Klasında Üretim (WCM) kapsamında Altın Seviye’de üretim yapan Tofaş, iş sağlığı ve güvenliği alanında başarılı uygulamaları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Tofaş, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası tarafından İstanbul’da düzenlenen Altın Eldiven Töreni’nde yine iki ayrı kategoride ödül almanın gururunu yaşadı. Tofaş İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır konuyla ilgili “İş sağlığı ve güvenliğinde geliştirdiğimiz projelerimizi sadece Tofaş’ta değerlendirmiyoruz. Hedefimiz bu birikimimizi tüm paydaşlarımıza aktararak, daha çok kuruma ulaştırmak. Bizi bu başarıya taşıyan tüm arkadaşlarımıza ve ödüle layık gören MESS yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Disa Otomotiv, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında geliştirdiği politikalarını, gerek yönetsel desteği, gerekse çalışanlarının geniş katılımları ile ortaya çıkardığı, özellikle farkındalığı ve etkin alışkanlık kazandırmayı hedefleyen Disa Kalite Kültür Sistemi ile İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki gelişimini sürdürüyor. 

2013 yılından bu yana World Class Manufacturing/Dünya Klasında Üretim – WCM kapsamında altın seviyede üretim yapan Tofaş, iş sağlığı ve güvenliği alanında önemli yatırımlara ve başarılı uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Tofaş son olarak Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından düzenlenen Altın Eldiven İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) İyi Uygulama Ödülleri’nde iki ayrı kategoride ödüle layık görüldü.