yaz lastiği etiketli haberler

Türkiye’nin yerli lastik markası PETLAS, seyahat yasağının kalktığı kontrollü normalleşme sürecinde, güvenli ve sağlıklı yolculuklar için sürücüleri kış lastiklerini yaz lastiğiyle değiştirmeden yola çıkmamaları konusunda uyarıyor.  

Sıcaklıkların artmasıyla mevsimine uygun lastik kullanımının önemine dikkat çeken Continental bütün sürücülere yaz lastiklerini kullanmaları yönünde tavsiyede bulunuyor.  

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte artmaya başlayan sıcaklıklar, lastik değişim zamanının geldiğine işaret ediyor. Uzmanlar, mevsimine göre lastik kullanmanın emniyetli sürüş için önemine dikkat çekerken; bunun yakıt tasarrufu, performans ve lastik ömrü konusunda önemli katkılar sağlayacağını belirtiyor. 

Yaz aylarının gelmesi ve okulların tatile girmesiyle araçlarıyla uzun mesafe yolculuğa çıkanların sayısı da artış gösteriyor. Türk Pirelli, trafikte güvenliğinin en önemli noktalarından biri olan lastik güvenliği konusunda araç sahiplerini uyarıyor. Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte, güvenliği ve performansı artırmanın önemine dikkat çeken Pirelli Türkiye, yakıt tüketimi ve çevreye olan olumsuz etkileri azaltmak ve güvenlik için mevsime uygun lastik kullanılmasını öneriyor.

LASİD Genel Sekreteri Bahadır Ünsal; ‘’Aracınızın yol ile temasını sağlayan tek  bağlantı noktası lastiğinizin yola bastığı alandır, o da eliniz kadardır. Bu alanı doğru kullanmazsanız hayatınızı tehlikeye atmış olursunuz’’ diyen LASİD Genel Sekreteri Ünsal güvenli sürüş için doğru lastiğin önemine işaret etti; doğru lastiğin kriterlerini sıraladı

1 Aralık 2014 tarihinden bu yana uygulanan ticari araçlarda kış lastiği kullanılması zorunluluğunda süre 1 Nisan itibarıyla doluyor. LASİD Genel Sekreteri Bahadır Ünsal; araçlardan kış lastiklerinin çıkarılıp uygun ve önerilen koşullarda saklanması, yerine yaz lastiklerinin takılması gerektiği uyarısını yaptı. 

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear’ın 4 adet Goodyear yaz lastiği alanların BMW 5.20i için çekiliş hakkı elde ettiği kampanyası 4 Ağustos 2014 tarihinde sonuçlanmış ve Kocaeli’den Mecit Erdağı yapılan çekilişte 2014 model BMW 5.20i otomobil kazanmıştı.