Teknorot Otomotiv Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

Teknorot Otomotiv Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Şehir : İstanbul
Web : http://www.teknorot.com
Email : info@teknorot.com
Telefon : 212 373 90 00 -
Fax : 212 373 90 09
Adres : Abide-i Hürriyet Cad. No:211 Blackout AVM C Blok. Kat:1 Sisli/İstanbul

Firma Hakkında :

TEKNOROT binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde, mevcut kapasitesiyle yenileme pazarında (After market) Avrupa'nın en büyük üreticisidir. 1992 yılında, 100% Türk sermayesi ile sektör yolculuğuna başlayan Teknorot, bugün Düzce Organize Sanayi Bölgesinde 90.000 m² lik toplam alan ve 65.000 m² lik kapalı alanda 1500’ü aşan çalışanı ve geniş makina parkıyla üretime devam etmektedir. Pazardaki talebin ve gelişmenin gereği olarak son teknoloji, üretim ve kontrol ekipmanları ile 2008 Haziran ayında tam kapasiteyle üretime başlanmıştır. Düzce tesisleri, aynı zamanda Teknorot için, ileri teknolojinin yanında yeni üretim metotlarını, yüksek kaliteyi ve yeni yönetim anlayışını sembolize eden bir tesis niteliği taşımaktadır.

Teknorot, ileri teknolojiyi ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan anlayışıyla, Dünyanın lider üretici firmalarından biridir.

Tam müşteri memnuniyetini hedefleyen ve iş mükemmelliği yönetim anlayışını gerçekleştirmeyi kendi geleceği olarak gören Teknorot, bu bakımdan da Avrupa'da ciddi bir saygınlık kazanmıştır. Üretiminin %90’ını, başta Avrupa kıtasına olmak üzere 70’den fazla ülkeye ihraç etmektedir. Aylık üretim adetleri, 6500 den fazla değişik referanslar için 2 milyon 200 binin üzerine çıkmakla beraber her sene 550’nin üzerinde yeni referans Teknorot ürün gamına dahil olmaktadır.

Teknorot ; rotil, rot başı, rot mili, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol, saç salıncak, z-rot ve burç ürün gruplarını Türkiye, İspanya, Hindistan ve Çin’deki üretim ve dağıtım merkezlerinde üreterek tüm dünya’da adından söz ettirmektedir.

TESİSLERİMİZ;

En ileri teknoloji ve metotlarla Tasarım yapan , üretime kadar tüm proseslerin sahibi olan ve AR-GE tesisi belgesine sahip olan Devlet onaylı AR-GE Bölümü ve Kalıphane

Çelik ve Alüminyum parçalarının şekillendiği Dövmehane

En son teknolojilerin kullanıldığı Talaşlı İmalat tesisi

Full otomatik Kataforez tesisi

Tamamı Robotize olmuş Sac şekillendirme ve kaynak operasyonlarının yapıldığı Sac Salıncak tesisi

Kullandığımız tüm burçların üretildiği mamullerimizde son derece hassas proseslerin uygulandığı Kauçuk Metal tesisi.

Tüm parçaların büyük bir titizlik ve kalite anlayışıyla birleştirilip mamul haline geldiği, aylık 2 milyon 200 bin kapasiteli Montaj ve Paketleme bölümü

Son Teknolojik ekipmanlar ile donatılmış Kalite ve Test laboratuvarları

Dünyanın 70’den fazla ülkesine ihracatı gerçekleştiren Sevkiyat bölümü

“Çalışanlarımız en değerli varlığımızdır.’’ parolasıyla hareket eden Teknorot’ta, çalışanların boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için sinema salonu, kütüphane, kafeterya, internet ve oyun salonları gibi imkânlar sunulmaktadır.

Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Teknorot, 2009 yılından beri Türkiye’nin en iyi 500 sanayi kuruluşu içinde yer almayı başarmıştır.

Teknorot,  daima önde…