Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş.

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Şehir : Ankara
Web : http://www.yigitaku.com
Email : info@yigitaku.com
Telefon : 0312 267 02 80 -
Fax : 0312 267 08 61
Adres : Organize Sanayi Bölgesi Oğuz Caddesi No:2 Sincan/Ankara

Firma Hakkında :


YİĞİT AKÜ A.Ş. 1976 yılında Ankara’da kurulmuştur.

YİĞİT AKÜ vizyonu “yenilikçi ve rekabet gücünü en üst seviyede tutan, sektöründe öncü, teknolojik şirketler arasında olmak” şekli ile tanımlanmıştır. Bu vizyona uygun olarak tüm paydaşlarını ve müşterilerini teknolojik farkı ile ileriye taşıyacak marka vaadi “ileriye götürür” şeklinde belirlenmiştir.

 Kaliteli, işlevsel ve teknolojik ürünleriyle tüm dünya pazarında kendisine yer edinen Yiğit Akü; her geçen gün farklı ve yeni ürünler üretmeye, teknolojisini geliştirmeye devam etmektedir. Yüzde 100 Türk sermayesi olan YİĞİT AKÜ, Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 bin metrekarelik alanda kurulu Merkez fabrikasında üretimlerini sürdürmektedir. YİĞİT AKÜ, 400’den fazla kişiye iş olanağı sağlamaktadır.

YİĞİT AKÜ A.Ş ; “YİĞİT AKÜ, “PLATİN AKÜ” , “TUNÇ AKÜ” , ‘MAC POWER ‘’, “KNJ” ve ‘HELDEN ‘’ markaları ile yurt içinde ve yurt dışında satış yapmaktadır. Yurt dışında; Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Latin Amerika ve Asya ülkelerinin bir çoğuna ihracat yapmaktadır

YİĞİT AKÜ A.Ş sahip olduğu ISO14001, TS-ISO 16949, ISO 9001, TS-50342–1, ISO 27001 ve OHSAS 18001 kalite sertifikaları ile ; nitelikli insan kaynağı, güçlü altyapısı ve teknolojik ekipmanı ile yüksek üretim kapasitesine ulaşan, gelişmelere açık ve daima müşteri memnuniyetini ilke edinerek üretim yapan global bir kuruluştur. Türkiye dışında ortaklık ve iş birliği şeklinde Ortadoğu, ve Afrika bölgesinde toplam 4 fabrikada da faaliyet göstermektedir.

Teknoloji lideri

YİĞİT AKÜ A.Ş, ileri teknoloji üretimleri ve Ar-Ge çalışmaları sonucunda dünya pazarında patent sahibi olarak “Akıllı akü” (Mikrochipli, kayıt kabiliyeti olan diagnostik özellikli ve kablosuz iletişim yapan akü) serisi ile starter aküdeki ilk ve tek üreticidir.

Türkiye’deki sanayi firmaları arasında  ilk 500 de yer almaktadır.

Elektrikli araçalara yönelik cironun 4% ünü ARGE ye ayırabilen vizyon (Lityum İyon batarya çalışmaları)

Elektrikli araçların otomotiv sanayiye getirdiği baskıyı bir şans olarak değerlendiren YİĞİT AKÜ,  Lityum İyon batarya üretiminde global rekabette ön plana çıkmayı hedeflemektedir. Lityum İyon bataryanın en önemli komponenti olan anot ve katotunu bizzat Türkiye’de üretmeyi başaran YİĞİT AKÜ, seri üretime geçmek için 2014 yılını hedeflemiştir.