SKT Yedek Parça ve Makina San. ve Tic. A.Ş.

SKT Yedek Parça ve Makina San. ve Tic. A.Ş. Şehir : Bursa
Web : http://www.skt.com.tr
Email : info@skt.com.tr
Telefon : 0224 243 41 00 -
Fax : 0224 243 14 24
Adres : OSB, Ali Osman Sönmez Bulvarı No:17 16140 Nilüfer/Bursa

Firma Hakkında :

 

Döner mil keçeleri alanında Türkiye’nin lider markası olan SKT, 1955 yılında kurulmuş olup, halen Diniz Holding bünyesinde sızdırmazlık elemanları üretimi yapmaktadır.

SKT, Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde 14.000 m2 kapalı, toplam 20.000 m2 alan üzerinde, 350’yi aşkın personeliyle başta otomotiv sektörü olmak üzere birçok sanayi koluna hizmet etmektedir. Başlıca ürünlerimiz kauçuk ve PTFE dudaklı döner mil keçeleri, piston keçeleri, u-cup ve titreşim sönümleyicilerdir.

SKT, bünyesinde metal şekillendirme, metal yüzey işlem, kauçuk karışım hazırlama, yay üretimi, plastik enjeksiyon, PTFE takoz üretimi, kompresyon/transfer/enjeksiyon kalıplama gibi bir çok prosesi barındırmaktadır. Üretimde dikey entegrasyon, modern teknoloji, sürdürülebilir yüksek kalite ve sürekli iyileştirmeyi ilke edinmiştir.

Türkiye’de ilk yağ keçesi ve elektrik motoru üretimi, ilk sentetik kauçuk kullanımı gibi Türk Sanayi’sine önemli yenilikler kazandırmış olan SKT, bu yenilikçi bilinçle 2015 yılında SKT Ar-Ge Merkezi’ni kurmuştur. SKT Ar-Ge, günümüzün artan teknik beklentilerini karşılayan malzeme, ürün ve prosesler geliştirmekte ve teknolojideki gelişimleri yakından izlemektedir.

SKT, yağ keçesi üretimi alanındaki Türkiye’de önde gelen konumunu, global alanda da geliştirmek çabası ile yatırımlarına ve çalışmalarına devam etmektedir.