Brisa, kış lastiğinin farkını test sürüşüyle kanıtladı!

Brisa, kış lastiğinin farkını test sürüşüyle kanıtladı!

Kış lastiklerini trafikte sürüş emniyetinin bir parçası olarak gören Brisa, hava sıcaklığının düştüğü her an tüm araçlarda kış lastiği kullanılması gerekliliğine dikkat çekiyor.

Türkiye lastik pazarının lideri Brisa, kış koşullarında emniyetle seyahat etme imkânı sunan kış lastiği alışkanlığının kazandırılmasıyla, özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde her yıl kış koşulları sebebiyle yaşanan trafik kazalarının, can ve mal kayıplarının azalacağına dikkat çekti.

Kış aylarında oluşan özellikle karlı ve buzlu yollarda özel karışımı sayesinde yumuşaklığını ve tutunma özelliğini koruyan kış lastiklerinin, havaların soğumasıyla her an kullanılması gerekiyor.

Brisa’nın, hafif ticari araçlar için geliştirdiği yeni nesil lamelli kış lastiği Bridgestone Blizzak W810 lastiği ve Ford Transit 11+1 delux minibüsler ile AdexAkademi’de Ford gerçekleştirilen aktivitede, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen hafif ticari araç sahiplerine ve araç filosu yetkililerine güvenli sürüş eğitimi verildi. Teorik eğitimin hayata geçirildiği test sürüşlerinde, kullanıcılar yaz lastiği ve kış lastiğinin özellikle ıslak, karlı ve buzlu zeminlerde performansını karşılaştırma fırsatı buldular.

Atış: “Hem güvenlik hem tasarruf için mevsime uygun lastik kullanılmalı”

Hafif ticari araç filosu yetkililerine ve araç kullanıcılarına hem kış lastikleri hakkında genel bilgi veren hem de Blizzak W810’un özelliklerini anlatan Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, kış lastiklerinin karışımları ve desenleri sayesinde zemine daha iyi tutundukları söyledi. Atış, “Kış lastikleri, yaz lastiklerine göre daha çok yakıt harcanmasına neden oldukları gibi; yumuşak yapıları nedeniyle, sıcak havalarda kullanıldığında yaz lastiklerine oranla daha kolay aşınır. Bu nedenle hava koşullarını yakından takip ederek mevsim dönümlerinde kış lastiğinden yaz lastiğine geçmek hem lastik ömrünü uzatmak hem de emniyet açısından büyük önem taşımaktadır” şeklinde konuştu.

Atış,  W180 ile kış aylarında karlı, buzlu ve ıslak zeminleri dert etmeden emniyetli sürüşün keyfine varılabileceği söyledi. Atış, “Brisa mühendisleri tarafından son teknolojiyle geliştirilen Blizzak W810, önceki desenlere göre daha sıkı tutunma etkisiyle, buzlu zeminde gelişmiş çekiş, frenleme ve viraj alma performansı sergiliyor. Ayrıca optimum doluluk oranı sayesinde yüksek kar tahliyesi ve karlı zemin tutunma performansı üst düzeydedir” diye konuştu.

‘Kar tanesi’ işaretli Bridgestone Blizzak W810 ile size tüm yollar kışın da açık!

Yeni geliştirilmiş silika hamur sayesinde dengeli ıslak zemin performansı sergileyen Blizzak W810, Kış Lastiği Yönetmeliği kapsamında sadece karlı ve buzlu zeminlerde performans gösteren lastiklere verilen ‘Kar Tanesi’(Snow Flake) ve M+S (Çamur ve Kar) işaretlemelerini taşıyor.

Bridgestone Blizzak W810, omuz bölgesi için özel geliştirilmiş 3 boyutlu zigzag lamel teknolojisiyle tüm zorlu kış koşullarında arttırılmış blok direnci ve yol tutuş sağlıyor. Çevreci bir yaklaşımla da geliştirilen Blizzak W810, aynı segmentteki bir önceki desene göre %4 daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor.

Blizzak W810, pazardaki hafif ticari araçların %87’sine uygun ebat çeşitliliğiyle Bridgestone, Lassa, Otopratik ve Lastiğim satış noktalarında sunuluyor.

Ford Transit 11+1 delux minibüsler konfor ve ekonomi sunuyor

Test sürüşünde kullanılan 11+1 delux Ford Transit minibüsler, yokuş yukarı kalkış desteği, yatar koltukları ve yüksek donanım seviyesi ile dikkat çekti. Ford Transit minibüsler, düşük kullanım giderleri ve yakıt tüketimi ile kullanıcılara ekonomik avantaj sağlıyor.  


Kategoriler: Lastik