İnci Akü, enerji kullanımında Türkiye'nin en verimli tesisi seçildi.

İnci Akü, enerji kullanımında Türkiye'nin en verimli tesisi seçildi.

İnci Akü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması'nın 'Enerji Verimli Endüstriyel Tesis' kategorisinde birinci oldu. 

Endüstriyel işletmelerin uyguladıkları verimlilik artırıcı projelerin ve ürettikleri enerji verimli ürünlerin kamuoyuna duyurulması ve teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen yarışmanın bu yıl 15'incisi gerçekleşti. İnci Akü Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çimşir, İnci Akü için enerji verimliliğinin önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Enerji depolama çözümleri geliştiren bir kurum olarak önceliklerimizden biri de sürdürülebilir bir gelecek için kendi enerjimizi doğru yönetmek. Biz Türkiye'nin ilk çevre dostu Breeam Sertifikalı üretim tesisine sahip, ISO 14001 standardına uygun olarak Çevre Yönetim Sistemi'nin sürekli gelişimini sağlamayı taahhüt eden bir kurumuz. ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası alarak enerji yönetiminde belirli bir standardı sağladığımızı belgelemiştik."


Kategoriler: Akü