Dünya’nın Lider Araç Paylaşım Markası Zipcar, Otokoç Otomotiv İle Türkiye’de!

Dünya’nın Lider Araç Paylaşım Markası Zipcar, Otokoç Otomotiv İle Türkiye’de!

Dünya’nın lider araç paylaşım markası Zipcar, Otokoç Otomotiv işbirliği ile Türkiye’de faaliyete başladı. Grand Tarabya Oteli’nde gerçekleştirilen lansmana Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici ve Zipcar Uluslararası Operasyonlar Başkanı Massimo Marsili katıldı. 

Dünyada araç sahipliği anlayışına yeni bir boyut katan Zipcar, ilk lisansiye ülke unvanıyla Türkiye’deki hizmetlerini ise otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama sektörünün lideri Otokoç Otomotiv işbirliğiyle başlattı. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2000 yılında kurulan ve öncüsü olduğu saatlik araç kiralama sistemiyle uzun yıllardır lider marka olan Zipcar, son 7 ay içinde Avrupa’daki 3. lansmanını İstanbul’da gerçekleştirmiş oldu. İstanbullulara yaşadıkları, çalıştıkları ve seyahat etmek istedikleri  bölgelere yakın araçları, yalın ve hayatın akışına uyumlu üyelik sistemiyle benzersiz bir kullanıcı deneyimi vaat eden Zipcar, böylece araç sahipliğine sürdürülebilir ve ekonomik bir alternatif sunmayı hedefliyor. Zipcar faaliyet gösterdiği şehirlerde her bir kiralanan araç karşılığında 17 özel aracın trafikten çıkmasına vesile olarak kullanıcılar için maliyet ve zaman tasarrufunun yanı sıra çevre kirliliğinin  ve traiik sıkışıklığının önlenmesinde de önemli rol oynuyor. Zipcar öncelikle İstanbul’da şehrin merkez noktaları ve üniversite kampüsleri olmak üzere 20 lokasyonda kullanılmaya başlayacak.

Otokoç Otomotiv Zipcar’ın ilk lisansiye ülkesi oldu!

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir yaptığı konuşmada Zipcar’ın dünyadaki ilk lisansiyesi olma  gururunu yaşadıklarını söyledi. Otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama alanında gerek pazar payları gerekse elde ettikleri tecrübe açısından Türkiye’de lider olduklarını belirten Özdemir, “Avis Budget Group dünyanin lider araç paylaşım markası Zipcar’ı satın alarak araç kiralamadaki hizmet ağını genişletti. Otokoç Otomotiv olarak Avis Budget Group ile sürdürdüğümüz 41 yılı aşkın başarılı ortaklığımızın yeni ve güçlü bir teyidkonumunda Zipcar markasının ilk lisansiye ülkesi olduk. Bu sayede Otokoç Otomotiv olarak araç kiralamanın tüm halkalarını tamamlıyoruz. Bugün İstanbul’da 20 noktasıyla hizmete başlayan Zipcar’ı sene sonuna kadar 50 noktaya ulaştırmayı hedefliyoruz. 5 yıl sonunda ise 150 noktaya ulaşarak araç paylaşım sektörünün Türkiye’de büyümesine katkıda bulunacağız. Zipcar, hızlı büyüyen ve misyonumuzla örtüşen inovatif iş modelidir. Genç, teknolojik, çevreci, şehirli, esnek, mobil ve verimli tüm özellikleri ile günümüz yükselen trendlerini barındırıyor. Bu amaçla, Zipcar misyonumuz şehir hayatını kolaylaştırmak. Tüm dünyada artan popularitesiyle turizm ve iş dünyasının en dinamik rotalarından biri haline gelen İstanbul, Zipcar’ın mevcut üye tabanına da hizmet verecek” şeklinde konuştu.

İşte Zip, Kampüste Zip ve Herkese Zip seçenekleriyle Zipcar, şehirli yaşama yeni bir soluk getirecek!Araç Kiralama Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici ise yaptığı değerlendirmede; “Bugün gerçekleştirdiğimiz lansman İstanbullulara ekonomik, esnek ve şehirli bir ulaşım çözümü sunmanın yanı sıra son derece modern, teknolojik ve çevreci bir deneyim yaşama fırsatı da veriyor. Araç paylaşım sistemi modern şehir hayatını geliştiren, topluluk bilincini ve ortak yaşam kültürünü pekiştiren bir model sunması açısından da önem taşıyor. Her bir paylaşılan Zipcar aracının trafikten 17 aracı çektiği görülmüş. Bu istatistik çevre kirliliğinin ve trafik sıkışıklığının azaltılması yolunda önemli bir gelişim olacağına ve Türkiye özelinde ailelerin birden fazla araç sahibi olma ihtiyacının daha kolay çözüme kavuşacağına inanıyorum. Bugün hizmete giren 20 noktasıyla, işbirliğini ve sürdürülebilir bir şehir oluşturma bilincini geliştirecek Zipcar sisteminin ülkemize gelmesine vesile olmaktan ötürü ayrıca mutluluk duyuyoruz. Yeni markamız Zipcar, şehrin dinamizminden kaynaklanan araç ihtiyacına cevap veriyor ve bu şehirde yaşayan üniversite öğrencileri, çalışanlar, araç sahibi olmak istemeyip araca ihtiyacı olan aynı zamanda aracı olsa da zaman zaman ikinci bir araç kullanan kişilere hitap ediyor. Bu bağlamda Zipcar, İşte Zip, Kampüste Zip ve Herkese Zip gibi değişen ihtiyaçlara hitap eden seçeneklerle şehir yaşamında farklılık yaratacak.. Şehir ulaşımında son derece pratik bir çözüm sunan Zipcar’a kişiler internet üzerinden hızlıca üye olabilir ve herhangi bir prosedüre gerek duymadan araçlarını kullanmaya başlayabilir.”dedi.

Zipcar Türkiye’de Otokoç Otomotiv işbirliğiyle büyüyor!

Zipcar Uluslararası Operasyonlar Başkanı Massimo Marsili yaptığı konuşmada “Faaliyet gösterdiğimiz diğer pek çok büyük şehir gibi İstanbul da ulaşım altyapısı ve trafik sıkışıklığının çevresel etkileri konusunda artan ölçüde baskı altında. Bu girişimle İstanbullulara alternatif bir ulaşım çözümü sunuyor olmaktan ve şehir trafiğini azaltma yönündeki çalışmalara bir katkı vermekten dolayı çok mutluyuz. " dedi.


Kategoriler: Genel Haberler