Hıdır Usta’dan Automechanika İstanbul’a ‘teknolojik’ çıkarma

Hıdır Usta’dan Automechanika İstanbul’a ‘teknolojik’ çıkarma

Bölgenin en dinamik ve kapsamlı otomotiv etkinliği olan Automechanika İstanbul, bu sene 09-12 Nisan 2015 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 9. Hall’deki standında iş ortaklarını ağırlayan Hıdır Usta Motorlu Araçlar, hazırladığı ‘teknolojik’ sürprizlerle ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşattı. 

Frankfurt ve Şanghay’dan sonra otomotiv sektörünün üçüncü en büyük fuarı olan Automechanika İstanbul, hem katılımcı hem de ziyaretçi sayısıyla yeni bir rekora daha imza attı. 09-12 Nisan tarihleri arasında 46.382 ziyaretçiyi ağırlayan fuara Hıdır Usta Motorlu Araçlar da katıldı.


İki yıl aranın ardından 9. Hall’ün girişindeki standında yurtiçi ve yurtdışından misafirlerini ağırlayan Hıdır Usta, fuar öncesinde de kapsamlı bir ön hazırlık yaptı. Standında temsilcisi olduğu 60 dünya markasını ziyaretçileriyle buluşturan şirket, satış ekibinin yanısıra şube sorumluları ve üst düzey yöneticileriyle tam kadro fuarda yer aldı. 
Fuarın Türkiye’nin dört bir yanındaki iş ortakları ile bir araya geldikleri önemli bir platform olduğunu söyleyen Hıdır Usta Motorlu Araçlar Genel Müdürü Rıza Şahin, yeni işbirliklerine dönük adımlar da attıklarına işaret etti. Şahin, profesyonel ziyaretçi yapısı sebebiyle Automechanika İstanbul’un ürün yelpazelerini genişletmek ve tedarikçi ağlarını güçlendirmek adına da büyük katkı sunduğunun altını çizdi.FUARDAN NOTLAR
Hıdır Usta’nın kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanan standın dış cephesinde 12 metrekarelik bir LED ekran yer aldı. Bu dev ekranı ‘standının vitrini’ olarak konumlandıran Hıdır Usta, yeni tanıtım filmini de fuar boyunca ziyaretçilerle paylaştı. Tüm fuar ziyaretçilerine pop-corn ikramında da bulunan şirketin fuarın 3. günü düzenlediği kokteyle ise 300’e yakın davetli katıldı.

OCULUS İLE KEYİFLİ DAKİKALAR
Hıdır Usta’nın misafirleri Oculus olarak bilinen Sanal Gerçeklik Gözlüğü’nü bir denge oyunu ile deneyimleme fırsatı buldu. Sanal bir dünyanın kapılarını aralayan gözlüğün dijital ortamla entegrasyonu oldukça hassas olduğundan, kullanım esnasında; katılımcılar, normal görme ve derinlik algısını birebir tecrübe edebildi. Ziyaretçilerden yoğun ilgi gören ve Hıdır Usta için özel olarak modellenen denge oyunu, keyifli anlara da sahne oldu.

YEDEK PARÇA TIRI!
Şirketin süprizleri bunlarla da sınırlı değildi. Türkiye'de sadece 2 adet bulunan ve Yedek Parça Deposu konseptiyle giydirilen Mercedes-Benz Sprinter çekici fuar alanı girişinde ziyaretçilerle buluştu. Mini TIR oldukça dikkat çekti.


Kategoriler: Yedek Parça