İhracat şampiyonu yine İnci Akü oldu

İhracat şampiyonu yine İnci Akü oldu

TİM 2014 yılı ihracat şampiyonlarını açıkladı. Sektörünün ihracat şampiyonu yine İnci Akü oldu. İnci Akü, ilk 1.000 ihracatçı firma arasında geçen yıla göre 17 sıra birden yükselerek 195’inci sırada yerini aldı ve ‘sektörünün ihracat lideri’ ünvanını bu yıl da korudu.

2014’te yaklaşık 85 milyon dolar tutarında ihracat gerçekleştiren İnci Akü, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan sonuçlara göre ilk 1.000 ihracatçı firma arasında 195’inci sırada yer aldı. İnci Akü Genel Müdürü Cihan Elbirlik, “İnci Akü, ilk 1.000 ihracatçı firma arasında geçen yıla göre 17 sıra birden yükselerek ‘sektörünün ihracat lideri’ ünvanını bu yıl da korudu. Her yıl artan bu başarıdan büyük gurur duyuyoruz.

80’den fazla ülkede milyonlarca aracın kalbindeyiz. Bu yıl tüm dünyada daha fazla otomobile hayat vereceğiz. İnci Akü, ana faaliyeti olan akü üretiminin ötesinde, geleceğin uzun ömürlü enerji depolama çözümlerini geliştiren ve sektörün geleceğine ışık tutan, Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri. İnci Akü’nün Türk ekonomisi için değer yaratan bu başarı öyküsünün bize verdiği sorumlulukla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapan İnci Akü, yurt içinde 250 ana bayii, 3 bin 500 perakende satış noktası, 212 yetkili servis ve yurtdışında güçlü distribütör ağı ile tüketicilerine ulaşıyor.


Kategoriler: Akü